شناسه خبر: 25241   
تاریخ انتشار: 1396/06/04 17:03
وبلاگ «جنگ نرم» نوشت:
دو داستان تاثیر گذار از شهید محمد علی رجایی
دو داستان  تاثیر گذار از شهید محمد علی رجایی
لحظه‏ ای بعد در برابرنگاه ناباورانه حضّار، با جمعی به نماز ایستاد و این تکلیف الهی را سروقت انجام داد.شهید محمد علی رجایی : به نماز نگویید کار دارم، به کار بگویید وقت نماز است.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ «جنگ نرم» نوشت:

   برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

 

                                     دو داستان  تاثیر گذار از شهید محمد علی رجایی

یک‏بار در حین پرسش و پاسخ مسؤولان، با شنیدن اذان ظهر، خطاب به حضار و جمع گفت: اگر خبر داده باشند برای مدت بیست دقیقه ضرورت دارد ارتباط تلفنی با مرکزی برقرار کنم، آیا اجازه هست که همین جا صحبت را متوقف و ادامه آن را به بعد از تلفن موکول کنیم؟ حاضران که از پیشنهاد غیرمنتظره شهید رجایی غافل گیر و شگفت‏زده شده بودند، گفتند: اختیار دارید. بله قربان! او گفت: هم‏ اکنون دستگاه بی‏سیم الهی (اذان) خبر از انجام فریضه ظهر داده است. ما فعلاً وظیفه داریم با اقامه نماز، این ارتباط را برقرار کنیم. سپس بدون تکلف، لحظه‏ ای بعد در برابرنگاه ناباورانه حضّار، با جمعی به نماز ایستاد و این تکلیف الهی را سروقت انجام داد.شهید محمد علی رجایی : به نماز نگویید کار دارم، به کار بگویید وقت نماز است.

 

------------------------

 

پیش از انقلاب، یک‏بار او را دیدم که برای خرید میوه، از خیابان ایران به میدان ژاله (شهدا) می‏رفت.گفتم: برای خریده میوه چرا این همه راه می‏روی؟ گفت: آن‏جا دوستی دارم که دکّه‏ دار و میوه‏ فروش است. همراهش تا همان‏جا رفتم و دیدم این بزرگوار بعداز خوش و بش کردن با میوه ‏فروش، دور ازچشم او، میوه‏ های له شده و معیوب را در پاکت می ‏ریزد. تعجب کردم و برای کمک به او، چند میوه خوب و سالم را در پاکتش ریختم، امّا ایشان بی‏آن‏که میوه فروش متوجه شود، آن‏ها را از پاکت در آورد و به جای آن‏ها، میوه‏ های معیوب را در پاکت ریخت! بعد از پرداخت وجه در بین راه پرسیدم: قصه چه بود؟ اول چیزی نخواست بگوید، اما در برابر اصرارم گفت: این مرد دو پسر داشت. یکی در جریان مبارزه شهید شد و دیگری اکنون در زندان به سر می‏ برد. ما و برخی از دوستان در طول هفته، بدون آنکه که او بداند، به قصد کمک به این پدر تنها و دلسوخته، از ایشان به این شکلی که دیدی میوه می‏ خریم.

 

                                                       روحش شاد و یادش گرامی

     

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 جمع آوری مطالب و طراحی پوستر توسط : مدیر وبلاگ جنگ نرم  www.jnarm.blogfa.com

                                 برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

                                                    

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha