شناسه خبر: 25166   
تاریخ انتشار: 1396/05/19 19:56
وبلاگ "نامه ی مهر" نوشت:
واژه ی زیبای "حزب الله" در کلام خالق
واژه ی زیبای "حزب الله" در کلام خالق
آری حزب الله همیشه پیروز است و اعضای آن فلاح و رستگاری هر دو جهان را بدست می آورند ، چون هدفشان پیمودن راه خداست و تحت رهبری او و برگزیدگان او گام بر می دارند . ( أُوْلَئِکَ حِزْبُ اللَّهِ أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ‏ )

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "نامه ی مهر" نوشت:

به نام خدا

واژه ی زیبای " حزب الله "  در کلام خالق

محمد بارونی

قرآن مجید بزرگترین و بهترین دستورعمل برای زندگی است،که توسط آفریدگار بی همتا، طی 23 سال بربنده  برگزیده اش حضرت محمد(ص) به انسان ها ابلاغ شده است. در این کتاب گرانبها برای جدا ساختن جبهه حق از باطل از واژه ی زیبای " حزب الله " است .

 

لغت شناسان در تعریف واژه حزب گفته اند که حزب به گروهی اطلاق می شود که به سبب داشتن ایده و آرمانی مشترک ، تحت رهبری و هدایت مرجعی واحد ، دور هم جمع می شوند و برای رسیدن به اهداف، متحد عمل می کنند و در برابرانواع مشکلات از خودشان مقاومت نشان می دهند .

 

پس می توان گفت " حزب الله " گروهی متشکل و یکپارچه هستند که هدایت الهی را پذیرفته اند و گوش به فرمان خدای یکتا سپرده اند و تحت رهبری برگزیدگان  او در راه تحقق آرمان های الهی یکصدا و با جدیت گام بر می دارند و از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند . 

بر اساس آیات حیات بخش قرآن ، اعضای  " حزب الله " دارای ویژگی های زیر می باشند:

 

1-پذیرش ولایت خدا - وَ مَن یَتَوَلَّ اللَّهَ... – مائده /56

اعضای حزب الله به یکتایی و یگانگی خدا اعتقاد دارند و باور دارند که تحقق همه امور به دست اوست. لذا از دستورات او پیروی می کنند ، برای انجام واجبات الهی از هم سبقت می گیرند و از بدی ها و زشتی ها بیزارند . می دانند که او حاضر و ناظر بر اعمال آنان است و نمی شود از حکومت او فرار کرد.

 

2-پذیرش ولایت پیامبر اسلام (ص) -  وَ مَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ ... -  مائده /56

اعضای حزب الله به رسالت و پیامبری  حضرت محمد (ص) اعتقاد دارند و می دانند که او واسطه خدا وخلق خداست، دستوراتش ، دستورات خداست، گفتار و کردارش از عالم  وحی سرچشمه می گیرد ، پس هیچگونه شک و شبهه ای به دل راه نمی دهند و برای پیروی از فرمان هایش تلاش می کنند چون ولایت او را در امتداد ولایت خدا می دانند .

 

3-پذیرش ولایت  امامان معصوم (ع) - وَ مَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذِینَ ءَامَنُواْ ...– مائده /56

اعضای حزب الله می دانند که امامان معصوم (ع) پرچمداران راه پیامبر اسلام (ص) هستند و از سوی خدا به این مقام منصوب شده اند پس قول و فعل و امر و نهی آنان مانند گفتار و اعمال و امر و نهی پیامبراسلام (ص) است و چون از طرف خدا نصب شده اند، پس باید آنان را شناخت و به فرمان های آنان عمل کرد . 

اعضای حزب الله که این سه ولایت را پذیرفته اند، همیشه غالب و پیروزند. اینان هم بر نفس خود غلبه می کنند و به خودسازی می پردازند و هم با اتحاد و یکپارچگی و با رهبری برگزیدگان الهی بر سایر احزاب انحرافی و شیطانی غلبه خواهند نمود .

 

4-ایمان به روز قیامت دارند . لَا تَجِدُ قَوْماً یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ – مجادله /22

اعضای حزب الله  خدا و روز قیامت را باور دارند. می دانند که دنیا گذرگاه  و آخرت محل قرار است . پس سعی می کنند با دقت تمام واجبات را انجام دهند و محرمات را ترک نمایند. هم خود به انجام خوبی ها پای بند هستند و هم دیگران را به خوبی ها دعوت می کنند .آنان تلاش می کنند برای آخرت خود توشه ای  خوب به همراه داشته باشند ، تا در پیشگاه حضرت دوست و محبوب خود شرمسار نشوند .

 

5-از دشمنان خدا بیزارند. یُوَآدُّونَ مَنْ حَآدَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَلَوْ کَانُواْ آبَآءَهُمْ أَوْ أَبْنَآءَهُمْ أَوْ إِخْوَ انَهُمْ أَوْ عَشِیرَتَهُمْ – مجادله /22

اعضای حزب الله چون در دل خود، خدا را جای داده اند، لذا با دشمنان خدا رابطه ی خوبی ندارند ، لذا کسانی را که با خدا و دوستان خدا دشمنی می ورزند،  دوست ندارند و با آنان مبارزه می کنند،حتی اگرپدر ، فرزند ، برادر و یا خویشاوند آنان باشد.

 

اعضای حزب الله چون خدا را دوست دارند، خدا نیز آنان را دوست دارد. ( یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ مایده /54) آنها کسانى هستند که خداوند، ایمان را در دلهایشان ثابت فرموده ( أُوْلَئِکَ کَتَبَ فِى قُلُوبِهِمُ الْإِیمَانَ )و همواره از یاری و نصرت الهی برخوردارند (وَأَیَّدَهُم بِرُوحٍ مِّنْهُ مایده /54) و خدا در آخرت و سرای باقی آنان را در بهشت خود جاودانه می کند. ( وَیُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِى مِن تَحْتِهَا الْأَنهَارُ خَالِدِینَ فِیهَا- مایده /54)

اعضای حزب الله در برار مقدرات الهی راضی اند و در برابر سختی ها از خدا شکایت نمی کنند و لب به اعتراض  نمی گشایند و لذا خدا هم از آنان راضی است و خشنود است . (رَضِىَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُواْ عَنْهُ- مایده /54)

آری حزب الله همیشه پیروز است و اعضای آن  فلاح و رستگاری هر دو جهان را بدست می آورند ، چون هدفشان پیمودن راه خداست و تحت رهبری او و برگزیدگان او گام بر می دارند . ( أُوْلَئِکَ حِزْبُ اللَّهِ أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ‏ مجادله /22)

التماس دعا

*************************

منبع : قرآن مجید سوره  مائده آیات 54 و 56   و سوره مجادله آیه  22

 

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha