شناسه خبر: 25109   
تاریخ انتشار: 1396/05/12 18:34
وبلاگ "رهروان ولایت" نوشت:
می ترسم اگر شوهر نکنم به گناه آلوده شوم
می ترسم اگر شوهر نکنم به گناه آلوده شوم
ازدواج مطمئن ترین راه برای تامین نیازهای روحی و جسمی هر انسانی می باشد که انسان می‌تواند نیاز خود به آن را به صورتهای مختلفی مانند نامه نوشتن، واسطه قرار دادن و حتی به صورت شفاهی با والدین خود در میان گذاشته و آنها را متوجه این نیاز اساسی خود کند.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "رهروان ولایت" نوشت:

 

سوال: دختری 16ساله هستم که از 2سال پیش میل جنسی پیدا کرده‌ام، اما خواستگار ندارم، با این که مادرم میداند من از مسائل جنسی خبر دارم و اصول زندگی را نیز بلد هستم، اما رفتارهای من را بچگانه می داند و... اکنون سوالم این است که  چگونه به مادرم بفهمانم که نیازمند همسر هستم تا خواستگارهای خواهر 23 ساله ام را به سمت من راهنمایی کند؟ میترسم اگر ازدواج نکنم به گناه کشیده شوم...

 

پاسخ: شهوت از نعمتهای الهی است که در وجود هر انسانی می باشد و اگر از راه ازدواج ارضا نشود، ممکن است انسان را به گناه بکشاند، همان گونه که جبرئیل امین خطاب به رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می فرماید: «به تحقیق دوشیزگان شما وقتی که درک کردند آنچه را که زنان درک می کنند (یعنی وقتی که به سن بلوغ رسیده و حائض شدند) چاره ای ندارند جز شوهر کردن، و الا از فتنه و آشوب در امان نمی مانند.» (علل الشرائع، ج ‏2، ص 579)


البته ازدواج اصلی ترین راه تامین نیاز جنسی است و الا مسائلی مانند پرهیز از غذاهای تحریک کننده مانند پیاز و خرما، ترک خلوت، ترک دوستان ناصحیح و اقدام به روزه گرفتن، ورزش کردن و... نیز در کاهش میل جنسی نقش موثری دارند که تا مهیا نشدن شرایط ازدواج، باید به آنها توجه ویژه داشت.

شما می توانید این نیازتان را به صورت نامه، پیامک، واسطه قرار دادن  افراد صاحب نفوذ، سخن گفتن از فضایل و فواید ازدواج به موقع و حتی به صورت مستقیم و شفاهی، با مادرتان در میان گذاشته و از او بخواهید شما را نیز به خواستگارها معرفی کند و منتظر ازدواج خواهر بزرگترتان نباشد؛ چرا که ممکن است او به اندازه شما نیاز نداشته باشد.

برای اثبات بزرگ شدنتان نیز سعی کنید رفتار و سخنان حکمیانه و سنگین داشته و در کارهای منزل، مادرتان را کمک کنید طوری که او احساس کند شما در مدیریت منزل تخصص کافی را کسب کرده اید؛ البته اقدام از طریق واسطه برای جذب خواستگار نیز راه خوبی است که اگر با هماهنگی خانواده و افراد آگاه صورت بگیرد احتمال رسیدن به هدف و کاهش آسیبها را افزایش خواهد داد.

 

 

پی نوشت:
شیخ صدوق، علل الشرائع، چاپ اول، انتشارات داوری، قم.

 

 

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
کلیدواژه
captcha