شناسه خبر: 25035   
تاریخ انتشار: 1396/04/28 23:19
وبلاگ "ولایت فقیه و حکومت اسلامی" نوشت:
سه نکته پیرامون شهید و شهادت
سه نکته پیرامون شهید و شهادت
1- گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوۀ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. 2- شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ 3- ما باید به سبب ارتباط و اتصال با مفهوم بلند و ماندگار شهادت، برای خود و جامعۀ خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "ولایت فقیه و حکومت اسلامی" نوشت:

 

مقام معظم رهبری بزرگترین عامل توجه به فرهنگ شهادت در جامعۀ کنونی ما می باشند. توصیه های ایشان در زمینۀ فرهنگ جهاد و شهادت و لزوم و رهکارهای ارج‌گذاری نسبت به مقام شهیدان والا مقام و مجاهدان راه حق، آن اندازه متنوع است که راه بهانه برای هیچ کسی را باقی نمی گذارد تا به عذر ندانستن نقشۀ راه در این زمینه، کوتاهی نماید.

 

در سی و پنجمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی جهان کفر علیه ایران اسلامی، پیام مقام معظم رهبری، موجز و مختصر ولی دارای محتوایی عظیم و چند جانبه بود. ایشان در ابتدا زمان را ناتوان تر از این دانست که بتواند نام و یاد شهیدان نازنین ایران اسلامی را کم رنگ کند. در ادامه فرهنگ شهادت و نیز شهیدان گرامی را نشانۀ زندگی و حضور و درخشش دانسته و در انتها به نکتۀ مهمی در زمینۀ وظیفۀ آحاد جامعه در این باره پرداخته و می فرمایند که کسب مقام والا و ماندگار برای ما می تواند به وسیلۀ ارتباط با مفاهیم بلند و ماندگاری چون شهادت و جهاد متحقق گردد. سه محور بیان حضرت آیت الله خامنه ای را از نظر می گذرانیم:

 

1- گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوۀ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.


2- شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛


3- ما باید به سبب ارتباط و اتصال با مفهوم بلند و ماندگار شهادت، برای خود و جامعۀ خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.[1]

 

ــــــــــــــــ

[1] . بر گرفته از: پیام امام خامنه ای به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران؛ دوم مهر 1394.

 

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
کلیدواژه
captcha