شناسه خبر: 25001   
تاریخ انتشار: 1396/04/23 23:06
کانال تلگرامی "تیر خلاص" نوشت:
سالگرد برجام است؛ چه رخ داده؟
سالگرد برجام است؛ چه رخ داده؟
تحریم های بانکی همچنان با قوت پا برجاست و رفع آن به رفع تحریم های غیر هسته ای موکول شده، همچنان از روش تهاتر و چمدان برای دریافت وجه نفت استفاده می کنیم، پول های بیشتری بلوکه شذه. بنیاد علوی مصادره، و تحریم های جدید تری هم وضع شده است.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو کانال تلگرامی "تیر خلاص" نوشت:

 

- در طرف ایران

در دو سال اخیر، در حوزه غنی سازی، ظرفیت از ٢٠ درصد به ٣/٥ درصد کاهش و میزان آن، از حدود ٢٠ هزار سانترفیوژ به کمتر از ٦٠٠٠ رسیده است؛ تعداد سایت ها هم از دو به یک تقلیل یافته و فردو از یک مرکز غنی سازی پیشرفته به مرکز ابمیوه گیری تبدیل شده است، در کالندریای قلب راکتور اراک، بتن ریخته شده و هنوز نوع جدید آن تکمیل نشده، اراک عملا دیگر توانایی استفاده از اب سنگین ندارد، بیش از نود درصد مواد غنی شده کشور، از ایران خارج شده و اب سنگین زیادی هم حراج شده است، اجرای تحقیق و توسعه در حوزه سانترفیوژ عملا متوقف شده و به روزی که معلوم نیست بیاید موکول شده است ، بازرسی های فرا پرروتکلی رخ داده و البته هنوز تا رسیدن آن به نقطه بحرانی فرصت باقیست، صنعت فضایی کشور، بنا به توافقات محرمانه که نخواستند بدانیم عملا متوقف شده!

- در مقابل:
تحریم های بانکی همچنان با قوت پا برجاست و رفع آن به رفع تحریم های غیر هسته ای موکول شده، همچنان از روش تهاتر و چمدان برای دریافت وجه نفت استفاده میکنیم، خدمات بیمه انطور که باید حل نشده، پول های بلوکه شده نه تنها کم نشده که پول های بیشتری بلوکه شذه است. بنیاد علوی مصادره، و تحریم های جدید تری هم وضع شده است. نفت کشور، مفت به اروپا حراج شده و در عوض تا به امروز جز روی کاغذ حتی یک سرمایه گذاری کلان رخ نداده است، بازار کشور در اختیار محصولات خارجی قرار گرفته و جوان فرانسوی هم به بهای بیکاری جوان ایرانی کار گیرش امده، چرخ کارخانه های ما اگر چه نچرخیده اما چین و تایلند و فرانسه، پسا برجام خوبی را گذرانده اند.

این بود فتح الفتوحی که می گفتند؟!

 

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha