شناسه خبر: 24941   
تاریخ انتشار: 1396/04/16 08:11
وبلاگ "رهروان ولایت" نوشت:
ازدواج با دختر مجازی!
ازدواج با دختر مجازی!
پسری 23 ساله‌ام که مدت 3سال با دختری به صورت مجازی در ارتباط هستم و به او علاقه‌مند شدم؛ آیا برای خواستگاری از ایشان اقدام کنم؟

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "رهروان ولایت" نوشت:

 

پسری 23 ساله‌ام که مدت 3سال با دختری به صورت مجازی در ارتباط هستم و به او علاقه‌مند شدم؛ آیا برای خواستگاری از ایشان اقدام کنم؟

 

پاسخ کارشناس:
معمولاً درصد موفقیت در ازدواج‌هایی که زوجین، از طریق روابط مخفیانه و دوستیابی، به ویژه در فضای مجازی، دست به انتخاب می‌زنند، بسیار پایین است؛ زیرا اینگونه انتخاب‌ها بیشتر رویکرد احساسی و عاطفی دارد و مسلماً انتخابی که تنها برخواسته از احساسات باشد، بیشتر در معرض شکست خواهد بود. امام علی(علیه‌السلام) درباره درگیر شدن احساسات و عواطف می‏‌فرماید: «حُبُّ الشِّیء یُعمی وَ یُصمّ؛ دوست داشتن چیزی، انسان را کور و کر می‌کند.»(شرح نهج البلاغه، ج1، ص426) لذا دختر و پسری که روابط عمیق احساسی باهم پیدا می‌کنند، بسیاری از نکات را در طرف مقابل نمی‌بینند؛ گویا دچار کوری و کری می‌شوند. حال آنکه تصمیم‏‌گیری درست درباره ازدواج، تنها با تکیه بر عقلانیّت و خردورزی ممکن است.


بنابراین اگر انتخابتان از روی صرفاً احساسات نیست و شناخت نسبی از طرف مقابل دارید، توصیه می‌کنم فرایند خواستگاری را علاوه بر مشورت خانواده، با نظارت یک مشاور باتجربه انجام دهید. بعد از اینکه مشاور و خانواده محترم تأیید کرد که هردو برای ازدواج مناسب هم هستید، آن وقت برای ازدواج اقدام کنید.

 

منبع:
- زمانی، مصطفی، شرح نهج البلاغه، قم فاطمه الزهرا 1380.

 

 

 

پیروان ولایت

 

 انتهای پیام/

 

 

تلگرام حرف تو
captcha