شناسه خبر: 24939   
تاریخ انتشار: 1396/04/16 08:01
وبلاگ "نامه ی مهر" نوشت:
معامله با خدا رمز پیروزی است
معامله با خدا رمز پیروزی است
باید همواره ارتباط خود را با کتاب خداوند و سیره پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار(ع) حفظ کنیم ، از بایدها و نبایدهای آنان آگاهی داشته باشیم، و بر اساس این بایدها و نبایدها نقشه راهی برای خود تهیه کنیم

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "نامه ی مهر" نوشت:

باسمه تعالی

محمد بارونی

قرآن کتابی است که حقایق را برای همه ی اندیشمندان و آزادگان جهان بیان می کند و وسیله ای است که مومنان را به پیمودن راه صحیح و درست بشارت می دهد وهدایت می نماید. این کتاب ارزشمند که هدفش نجات همه انسان ها وهدایت آنان به نیکی هاست، مومنان را به معاملعه ای سودمند با خدا دعوت کرده است که  پایان آن نصرت  و یاری خدا و پیروزی مومنان می باشد .

 

قرآن در سوره صف آیات   13-10  خطاب به مومنان می فرماید : اى کسانى که ایمان آورده ‏اید! آیا شما را به تجارتى راهنمائى کنم که شما را از عذاب دردناک رهایى می ‏بخشد؟! - به خدا و رسولش ایمان بیاورید و با اموال و جانهایتان در راه خدا جهاد کنید، این براى شما از هر چیز بهتر است اگر بدانید! - (اگر چنین کنید) گناهانتان را می ‏بخشد و شما را در باغ هایى از بهشت داخل می ‏کند که نهرها از زیر درختانش جارى است و در مسکن هاى پاکیزه در بهشت جاویدان جاى می ‏دهد و این پیروزى عظیم است!-ونعمت دیگرى که آن را دوست دارید به شما می ‏بخشد، و آن یارى خداوند و پیروزى نزدیک است و مؤمنان را بشارت ده (به این پیروزى بزرگ).

 

در این آیات قرآن به مومنان می گوید که اگر می خواهید از عذاب دردناک روز قیامت رهایی یابید به شما دو پیشنهاد می شود ، اول به خدا و فرستاده او ایمان داشته باشید و دیگری با مال و جانتان در راه او جهاد و مبارزه کنید .

 

ایمان به خدا و فرستاده اش یعنی این که پندار و گفتار و رفتار ما را بر اساس دستورات خدا و پیامبرش باشد . چرا که خدا خالق انسان هاست و اوست که بر تمام خواست ها و نیاز های انسان ها آکاهی دارد  و اگر ما نیز اندیشه و بیان و عمل خود را بر اساس دستورات و اوامر او و فرستاده اش حضرت محمد(ص) قرار دهیم،  هیچگاه از راه راست و درست منحرف نمی شویم و برای این که در مسیر  هدایت قرار گیریم ، باید جهد و تلاش کنیم و این تلاش وکوشش گاهی با مال، زمانی با جان و گاهی اوقات باهم خواهد بود.

 

بنابراین برای پیمودن راه حق و حقیقت باید زیربنای فکری و عملی ما ،  اطاعت از دستورات الهی و توصیه های رسول خدا باشد و اگر در رفتار های فردی و اجتماعی همواره به رضایت او و پیامبرش بیندشیم و بر اساس خواسته های آنان عمل کنیم، خدا نیز پیروزی ما را در هر دو عالم تضمین خواهد نمود .

 

پس  باید همواره ارتباط خود را با کتاب خداوند و سیره پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار(ع) حفظ کنیم ، از بایدها و نبایدهای آنان آگاهی داشته باشیم، و بر اساس این بایدها و نبایدها نقشه راهی برای خود تهیه کنیم و سپس بکوشیم اعمال و رفتارمان براساس این امرها و نهی ها انجام گیرد . به نیت ها و کردارهای خود رنگ خدایی بدهیم ، در خدمت کردن  به خلق خدا بکوشیم ، مشکلات دیگران را حل کنیم ، ا امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنیم ، بکوشیم تا ارزش ها ، خوبی ها و نیکی ها در اجتماع ساری و جاری شود و در این راه با مال و جان خود برای برقراری حکومت الهی تلاش نماییم ، چرا که این کار برای انسان های مومن بهتر و نیکوتر است .

 

و کسانی که این گونه مجاهدت و تلاش در راه خدا نمایند ،خدا نیز به آنان  پاداش های فراوانی خواهد داد، در آن روز که همه نگران اعمال گذشته خود هستند ، حضرت دوست گناهان و کاستی ها آنان را خواهد بخشید و مجاهدان را در بهشتی که نهرها از زیر درختانش جارى استو در مسکن هاى پاکیزه و جاویدان جاى خواهد داد ، و یاری خود را که همانا نصر و پیروزی در این جهان است نصیب این انسان های مومن خواهد کرد  و البته  برای رسیدن به این پیروزی بزرگ نباید از استمداد از او و مجاهدت خالصانه خود غفلت کنیم .

  ان شا الله

 

 

 

پیروان ولایت

 

 انتهای پیام/

 

تلگرام حرف تو
مریم 0 0

1396/04/21 18:47

عالی
captcha