شناسه خبر: 24916   
تاریخ انتشار: 1396/04/11 16:14
سایت وبلاگی " همه با هم" نوشت:
زندگی نامه شهید مهدی نوروزی
زندگی نامه شهید مهدی نوروزی
نقش آفرینی پر رنگ و تأثیرگذاری که مهی نوروزی در فتنه 88 داشت، باعث ش شبکه های بیگانه او را به عنوان حسین منیف اشمر برادر علی منیف اشمر که در مبارزه با اسرائیل به شهادت رسید، معرفی کنند و او را مزدور لبنانی خطاب کنند...!

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو به نقل از همه با هم، وبلاگ مدافع حرم نوشت:


بسم رب الشهداء و الصدیقین

معرفی مختصری از شهید مدافع حرم مهدی نوروزی:

نام پدر : بیژن

فرمانده عملیات ویژه سامرا

ملقب به اسد السامراء شیرسامرا

تاریخ تولد : پانزده خرداد ماه ۱۳۶۱

محل تولد: کرمانشاه

وضعیت تاهل: متاهل

دارای یک فرزند پسر بنام محمد هادی

شهادت در تاریخ : بیستم بهمن ماه سال۱۳۹۳

محل شهادت: العوینات در حومه ی سامرا

چندین مرتبه جهت مبارزه با وهابیت تکفیری به عراق اعزام شد و هنگامی که فرماندهان سپاه قدس نبوغ نظامی و شجاعت کم نظیر او را دیدند، به عنوان فرمانده چند عملیات انتخابش کردند که هیچ کدام با شکست مواجه نشد و در آخر به عنوان فرمانده عملیات ویژه سامرا منصوب شد و در همین مقام به فیض شهادت نائل آمد .

محل دفن: گلزار شهدای شهر کرمانشاه روبروی حسینیه ی مزار شهدا

شهید مورد علاقه : شهید خسرو پادیدهصفات بارز اخلاقی:

شهید مهدی نوروزی در جمع دوستان همیشه با روحیه ای بشاش و شاداب و با لبخند حاضر می شد. در عین خلق و خوی خوشی که داشت همیشه وظایف خودش را مدنظر داشت و کوتاهی در انجام وظیفه نمی کرد . همواره در خدمت پدر مرحومش و مادر گرامیش بود و اوامر ایشان را بر کار های شخصی مقدم می داشت و به قدری هوای مادرش را داشت که پس از فوت مرحوم حاج بیژن نوروزی، خلأ نبود ایشان با محبت های مهدی تا حد زیادی پر شده بود و هیچ کم و کاستی را حس نمی کردند.

عشق به اهل بیت و زیارت عتبات عالیات و همچنین توجه به برگزاری هیئات مذهبی در سطح شهر کرمانشاه از دیگر خصوصیات شهید مهدی نوروزی بود و پرچم ماتمکده حضرت زینب سلام الله علیها را به دوش خود داشت .

توجه خاص به نماز اول وقت و ارادت ویژه به مقام معظم رهبری از دیگر نکات برجسته اخلاقی ایشان بود .


 

علایق:

در یک کلام مهم ترین علاقه ی شهید مهدی نوروزی ،انجام وظیفه و گوش به فرمان رهبری بودن بود . چون در کارش خستگی نمی‌شناخت.نقش شهید مهدی نوروزی در فتنه ۸۸ :

طی اتفاقاتی که سال ۸۸ در کشور رخ داد، شهید نوروزی به همراه جمعی از دوستان به عنوان سرباز و مدافع ولایت، نقش آفرینی کردند و عده ی زیادی از فتنه گران را دستگیر کردند. از جمله کارهای مهم شهید نوروزی دستگیری عوامل و پلمپ ستاد انتخاباتی قیطریه که به صورت غیرقانونی مشغول پخش برنامه در اینترنت بودند، اشاره کرد.

نقش آفرینی بسیار پررنگ و تاثیر گذاری که مهدی نوروزی در فتنه داشت، باعث شد که شبکه های بیگانه او را به عنوان حسین منیف اشمر (برادر سوم محمد و علی منیف اشمر که لبنانی بودند و در مبارزه با اسرائیل به شهادت رسیدند) معرفی کنند و او را مزدور لبنانی خطاب کنند که همین امر باعث شد نقش مهدی نوروزی در ایام فتنه بیش از پیش مشخص شود!

 

 

 

پیروان ولایت

 

 انتهای پیام/

 

تلگرام حرف تو
captcha