شناسه خبر: 23796   
تاریخ انتشار: 1395/11/24 17:35
وبلاگ "رهروان ولایت" نوشت:
علل همجنس بازی در جامعه
علل همجنس بازی در جامعه
اسلام دینی جامع و کامل است که بهترین راه‌های نجات و سعادت را، در خود جای داده است، اما متاسفانه امروزه، در بین مردمی که ادعای مسلمان می‌کنند، شاهد برخی از گناهان مانند: لواط، زنا، خود ارضایی و... هستیم که ریشه در جهل و نادانی، تحریک شهوت، ضعف ایمان و عقاید، آنها دارد.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "رهروان ولایت" نوشت:

ایران کشوری است که افتخار می‌کند در جهت اسلام ناب محمدی در حال حرکت است و اکثر مردمش را مسلمانان تشکیل می‌دهد، اما با این حال برخی از حرکات و رفتارها صورت می‌گیرد که با اسلام در تضاد است. یکی از رفتارهایی که اغلب از سوی دانش آموزان ممکن است رخ دهد، لواط یا همچنس بازی است. این گناه بزرگ ممکن است علت‌های زیادی داشته باشه که برخی از آنها عبارتند از:


1. جهل و نادانی
بسیار از گناهان و رفتارهای زشت از جهل و نادانی انسان سرچشمه می‌گیرند، امام علی (علیه‌السلام) در بیان ریشه همه معضلات فردی و اجتماعی می‌فرماید:
«نادانى، ریشه همه بدی‌ها است.» [1]
آن حضرت در حدیث دیگری جهل و نادانی را علت جریان گرفتاری‌ها و مشکلات می‌داند و می‌فرماید:
«نـادانى، مایـه مرگ زندگان و دوام بدبختى است.» [2]


گناه لواط یا همان همجنس بازی، از جمله گناهانی است که به خاطر قبح و زشتی بالای آن، کمتر در رسانه‌ها، کتاب‌ها، سخنرانی‌ها و محافل علمی و... درباره آن گفتگو می‌شود و لذا بسیاری از دانش آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان، از حرمت این عمل خطرناک اطلاعی ندارند و خیال می‌کنند که لواط امری شخصی است که شخص می‌تواند خودش را از باب رفاقت به دوستش هدیه بدهد، در حالی که لواط، حتی از زنا نیز بدتر می‌باشد، چرا که مرد یا زن زناکار را با شرایطی که در احکام ذکر شده است، یک بار سنگ‌سار می‌کنند ولی شخص لواط کننده، مستحق دوبار سنگ‌سار شدن است. امام صادق (علیه‌السلام) می‌فرماید:
«اگر روا بود که مجرمى را دو بار سنگسار کنند، لواط کننده دو بار سنگسار مى‏‎شد.» [3]


حضرت در حدیث دیگری می‌فرماید:
«رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله) مردانى را که خود را همانند زنان کنند، و زنانى را که خود را همانند مردان کنند، لعنت کرده است. و می‌فرماید: این گونه مردان زن صفت‏اند، و چنین زنانى با یک‌دیگر همجنس بازى مى‏ کنند. و قوم لوط را خداوند فقط بدین سبب هلاک کرد که زنان مانند مردان با یک دیگر همجنس بازى مى‏ کردند.» [4]


2. تحریک شهوت
امروزه شیطان و شیطان صفت‌ها با ارسال تصاویر برهنه و نیمه برهنه زنان و مردان، فیلم‌های شهوانی، داستان‌های تحریک کننده و... در فضای مجازی و انتشار آنها از طریق لوح فشرده، گوشی‌های اندروید، ماهواره و... در صدد تحریک شهوت جوانان و نوجوانان هستند. فضای بدحجابی برخی از زنان و دختران حاضر در جامعه نیز بر این مساله دامن می‌زند و خلاصه همه اینها باعث تحریک شهوت می‌شوند. وقتی شهوت کسی تحریک شد، انجام اعمالی مانند: رابطه مخفی، زنا، لواط، خود ارضایی و... دور از انتظار نیست، به خاطر همین خداوند قوانینی مانند حجاب، پرهیز از نشر فحشا و... در بین مردم را قرار داده است و برای کسانی که هنجار شکنی کرده و اقدام به نشر فحشا بکنند، عذاب دردناکی را وعده داده است و می‌فرماید:
«إِنَّ الَّذینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشیعَ الْفاحِشَةُ فِی الَّذینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ [نور/ 19] کسانى که دوست دارند زشتیها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکى براى آنان در دنیا و آخرت است و خداوند می‌داند و شما نمی‌دانید!.»


فشار شهوت در دوران جوانی و نوجوانی از یک طرف، موانع سر راه ازدواج از سویی دیگر، مسائل تحریک کننده که در مطالب فوق به برخی از آنها اشاره شد از جهتی دیگر، همگی دست به دست هم داده تا شهوت‌ها را تحریک کنند، برخی از افراد در مقابل این فشار زیاد طاقت نیاورده و به اعمال زشتی مانند زنا و لواط و... مبتلا می‌شوند.


3. ضعف ایمان و عقاید
ایمان و اعتقادات هر شخصی، در رفتار و کردار او اثر گذار است، کسانی که به خداوند سبحان، روز قیامت، نبوت رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) ایمان راسخ دارند، در اعمال و رفتار نیز به دستورات خداوند عمل کرده و لذا به اعمال زشت مبتلا نمی‌شوند. امام علی (علیه‌السلام) می‌فرماید:
«ایمان، درختى است که ریشه‌اش یقین است، شاخه‌اش پرهیزگارى، شکوفه‌اش حیا و میوه‌اش بخشندگى.» [5]


کسانی که به خداوند سبحان ایمان ندارند، ضمن این که فحشا را به وسیله فیلم، عکس، روابط مخفی و... بین مردم ترویج می‌دهند در عمل نیز، به گناهانی مانند لواط و زنا و مبتلا هستند، خلاصه اینکه افراد بی‌ایمان در گمراهی و ضلالت به سر می‌برند، خداوند در قرآن کریم می‌فرماید:
«بل الَّذینَ لا یُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ فِی الْعَذابِ وَ الضَّلالِ الْبَعید [سبأ/8] بلکه کسانى که به آخرت ایمان نمى‏ آورند، در عذاب و گمراهى دورى هستند.»


نتیجه
با توجه به مطالبی که ذکر شد، به این نتیجه می‌رسیم که گناهانی مانند لواط، زنا، خود ارضایی و... ریشه در جهل و نادانی از آثار دنیایی، آخرتی، جسمی و روحی این گونه گناهان دارد که وظیفه مسئولین ذی ربط را سنگین‌تر می‌کند، همچنین تحریک شهوت که توسط فضای مجازی، ماهواره، گوشی، لوح فشرده و تصاویر صورت می‌گیرد نیز، در ایجاد چنین گناهانی نقش به سزایی دارد که وظیفه مسئولین است که در گام نخست با این گونه مسائل مبارزه کنند و در گام بعدی ازدواج آسان را در بین جوانان رواج بدهند و در پایان بر عهده مبلغان دین و حوزه های علمیه است که با ارتباط نزدیک با دانش آموزان و... ضمن جهل زدایی، ایمان و اعتقادات آنها را رشد بدهند تا شاهد کنترل این گونه گناهان، در جامعه باشیم.

____________________________________

پی نوشتها

[1]. «اَلجَهلُ أَصلُ کُلِّ شَرٍّ» تمیمی آمدی، عبد الواحد، تصنیف غرر الحکم، چاپ اول، انتشارات دفتر تبلیغات، قم، 1366، ص 73.
[2]. «اَلجَهلُ مُمیتُ الحیاءِ وَ مُخَلِّدُ الشَّقاءِ» همان، ص 75.
[3]. «لَوْ کَانَ یَنْبَغِی لِأَحَدٍ أَنْ یُرْجَمَ مَرَّتَیْنِ لَرُجِمَ اللُّوطِیُّ مَرَّتَیْنِ.» شیخ صدوق، ثواب الأعمال، چاپ اول، انتشارات دار الرضی، قم، 1406ق، ص 267.
[4]. «لَعَنَ رَسُولُ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله) الْمُتَشَبِّهِینَ مِنَ الرِّجَالِ بِالنِّسَاءِ وَ الْمُتَشَبِّهَاتِ مِنَ النِّسَاءِ بِالرِّجَالِ وَ هُمُ الْمُخَنَّثُونَ وَ اللَّاتِی یَنْکِحُ بَعْضُهُمْ بَعْضاً وَ إِنَّمَا أَهْلَکَ اللَّهُ قَوْمَ لُوطٍ حِینَ عَمِلَ النِّسَاءُ بِمِثْلِ عَمَلِ الرِّجَالِ وَ رَأَى بَعْضُهُمْ بَعْضاً.» همان، ص 217.
[5]. «الإیمانُ شَجَرَةٌ ، أصلُها الیقینُ، و فَرْعُها التُّقى، و نورُها الحَیاءُ، و ثَمَرُها السَّخاءُ»

تمیمی آمدی، عبد الواحد، تصنیف غرر الحکم، چاپ اول، انتشارات دفتر تبلیغات، قم، 1366، ص 87.

 

 

انتهای پیام/

 

تلگرام حرف تو
captcha