شناسه خبر: 23795   
تاریخ انتشار: 1395/11/24 17:28
وبلاگ "رهروان ولایت" نوشت:
ترامپ همان اوباماست؛ فقط دستکش را در آورده!
ترامپ همان اوباماست؛ فقط دستکش را در آورده!
از دولت شیطانی و فاسدی مثل آمریکا، هر رییس جمهوری که دربیاید ظالم و خرابکار است؛ حالا چه ترامپ باشد و چه اوباما!

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "رهروان ولایت" نوشت:

از بستری آلوده و زمینی ناپاک، نمی‌توان انتظار رویش پدیده‌ای نیکو  و پاکیزه را داشت و این موضوع -نه فقط در کشاورزی بلکه- در تمام عرصه‌ها قابل بررسی و شناسایی است.[۱] نظام آلوده و ظالمانه‌ی آمریکا که به عرصه‌ای برای تاخت و تاز و اِعمال نفوذ صهیونیستها -برای روی کار آوردن مهره‌های مطلوب خودشان به عنوان رییس جمهور- تبدیل شده است، اساساً نمی‌تواند یک خروجیِ سالم و صحیح داشته باشد؛ اگر چه ممکن است شاهد تفاوت در روشها باشیم.


برخلاف نظر برخی ساده‌لوحان سیاسی، بین روسای جمهور آمریکا تفاوت ماهوی و اساسی وجود ندارد و نمی‌توان یکی را خوب و دیگری را بد دانست؛ بلکه آنچه مطرح است تفاوت در روش‌ها و سیاست‌هایی است که تمام آنها به مقصد واحدی ختم می‌شوند. به عبارت دیگر، در نظام فعلی آمریکا، وقتی شخصی رییس جمهور میشود مجبور است تا سیاستهای یکی از دو حزب دموکرات یا جمهوری‌خواه را اجرا کند و در اساسنامه و سابقه‌ی این دو حزب هم چیزی جز استعمار و استثمار ملتهای مظلوم و تامین منافع برای مستکبرین و صهیونیسم بین‌الملل وجود ندارد. اگر «باراک اوباما» سیاست‌های خصمانه و ظالمانه‌ی خود را در پوشش لفاظی‌های به‌ظاهر زیبا انجام می‌داد، در مقابل، «دونالد ترامپ» چنین روشی را بلد نیست یا قبول ندارد؛ و به همین دلیل، کاملا صریح و بی‌پرده به دشمنی می‌پردازد.


این‌ روزها برخی خیال می‌کنند اقدامات دیوانه‌وار ترامپ در روزهای اخیر، کارهایی بی‌سابقه و جدید است و بخاطر همین تحلیل غلط، اقدام به تمجید از اوباما می‌کنند! اما واقعیت این است که آقای اوباما هر چه در توان داشت در جهت دشمنی با کشورمان انجام داد و هرچه را انجام نداد دلیلش این بود که نتوانست. تهدید اتمی اوباما علیه ایران را هیچ رییس‌جمهور دیگری در ایالات متحده، مرتکب نشده است؛ سطح بالای فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها در دولت اوباما بی‌سابقه بوده است و صریحاً بیان کردند که آن تحریمها را برای فلج کردن جمهوری اسلامی، وضع میکنند. حمایت رسمی و صریح اوباما از براندازان آشوبگر در سال ۸۸، از شاخصه‌های همین اوبامایی بود که بعضی‌ها او را مودب نامیدند! ایجاد داعش هم یکی دیگر شاهکارهای اوباما و دوستانش بود که این همه خسارت و ویرانی را بر منطقه تحمیل کرده است.


بنابراین، رفتارهایی که امروز از«دونالد ترامپ» دیده می‌شود چیز عجیبی نیست؛ فقط او دستکش‌های مخملی اوباما را از روی دست چدنیِ آمریکا درآورده است!

پی‌نوشت:
[۱] «وَ الْبَلَدُ الطَّیِّبُ یَخْرُجُ نَباتُهُ بِإِذْنِ رَبِّهِ وَ الَّذی خَبُثَ لا یَخْرُجُ إِلاَّ نَکِداً کَذلِکَ نُصَرِّفُ الْآیاتِ لِقَوْمٍ یَشْکُرُونَ.» (اعراف/ ۵۸) ترجمه: "و زمین پاک [و آماده]، گیاهش به اذن پروردگارش برمی آید و آن [زمینی] که ناپاک [و نامناسب] است [گیاهش] جز اندک و بی فایده برنمی آید. این گونه، آیاتِ [خود] را برای گروهی که شکر میگزارند ، گوناگون بیان می کنیم."

 
انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha