شناسه خبر: 23779   
تاریخ انتشار: 1395/11/23 10:20
کانال تلگرامی "نه ده" نوشت:
صحنه حمله به بادکنک فروش
صحنه حمله به بادکنک فروش
به یکباره، صدای ترکیدن بادکنک‌های یک دستفروش و در ادامه، ضرب و شتم او نظر راهپیمایان را به خود جلب کرد.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو کانال تلگرامی "نه ده" نوشت:

روز ۲۲ بهمن، همراه با عموم مردم انقلابی تهران جهت انجام تکلیفمان به خیابان آمدیم. از پل‌ اتوبان شیخ فضل الله به سمت خیابان محمدعلی جناح در حرکت بودیم که به یکباره، صدای ترکیدن بادکنک‌های یک دستفروش و در ادامه، ضرب و شتم او نظر راهپیمایان را به خود جلب کرد.

کنار مرد دستفروش، خانمی که احتمالا همسر او بود، نیز به ماموران شهرداری التماس می‌کرد که از ترکاندن بادکنک‌ها (که شاید همه‌ی سرمایه این خانواده بود) و ضرب و شتم مرد دستفروش صرف‌نظر کنند؛ اما ماموران مذکور (که ظاهرا مامور بودند و معذور!) همچنان مشغول انجام وظیفه‌شان بودند!

کم‌کم مردم انقلابی از این صحنه‌ی مشمئزکننده ناراحت شده و به دفاع از مردم بادکنک‌فروش به ماموران شهرداری معترض شدند که با افزایش اعتراضات، حضرات وظیفه‌شناس(!) بدون کمترین پاسخی، به سرعت سوار بر خودرو شده و صحنه را ترک کردند.

عکس زیر، خودروی آنها را نشان می‌دهد تا شاید با کمک مردم، این عکس و توضیحات به دست مسوولان ذیربط برسد و از این ماموران به ظاهر وظیفه‌شناس، سوالات زیر را بپرسند و در صورت نیاز، برخورد انقلابی با آنها انجام شود:

۱. دقیقا براساس کدام ماده قانونی آنها درصدد برخورد با یک بادکنک‌فروش برآمدند؟

۲. براساس کدام قانون، خود را در ترکاندن بادکنک‌های آن مرد و ضرب و شتم او در مقابل دیدگان مردم محق می‌دانستند؟

۳. چنین برخوردی با مردمی که علیرغم ظلم‌ها، حقوق‌ها و املاک نجومی، اختلاس‌ها، نامهربانی‌ها و... برای انقلابشان آمده بودند، آیا منطقی، عاقلانه، شرعی و مدبرانه بود؟

۴. آیا این قبیل رفتارهای ضدانقلاب‌ساز، عامدانه صورت می‌گیرد یا به خاطر ضعف نظارت و بازرسی است؟

هرچه بود، در ابتدای راهپیمایی، کام جماعتی که این صحنه را دیدند، تلخ شد و حالا منتظریم تا خبر چگونگی برخورد احتمالی مسوولان و مقام‌های مافوق با این ماموران و گرفتن حق آن مرد مظلوم بادکنک‌فروش را بشنویم.

 


 رخصت-میثم نادی (https://t.me/joinchat/AAAAAEFHS3MtuAd0_4KEGw) 

کانال تحلیلی نُهِ دَه (http://t.me/joinchat/Alz4Czvvo0nyi5t4fqPMMA)

https://t.me/nohedah

 

 

تلگرام حرف تو
مهدی 0 1

1396/01/01 19:45

نوروز این رفاقت را نگاهبانی میکند که باور کنیم قلب هایمان جای حضور دوستانمان هستند. سلام علیکم سال نو شما پر از برکت.شادمانی وعاقبت بخیری ان شا الله.. #مصطفی-شهید-تاسوعا
captcha