شناسه خبر: 23508   
تاریخ انتشار: 1395/10/18 22:08
دورهم به نقل از وبلاگ قدس نوشت:
درک ماهیّت انقلاب اسلامی ایران
درک ماهیّت انقلاب اسلامی ایران
...بودند افرادی در کشور ما که گمان می‌کردند آمریکا حملهٔ نظامی می‌کند، آمریکا ما را تحت‌فشارهای غیر قابل تحمل قرار می‌دهد. این دقیقاً به خاطر این بود که ماهیت انقلاب اسلامی ایران را درک نکرده بودند، توان مردم را در مقابله با مشکلات دست‌کم گرفته بودند، به این جهت ابراز نگرانی می‌کردند

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو دورهم به نقل از وبلاگ قدس نوشت:

بعد از پیروزی انقلاب متاسفانه برخورد انقلابی با شیطان بزرگ نشده بود. برادران شما دانشجویان مسلمان پیرو خط امام این حرکت انقلابی را کردند. سفارت‌خانه را اشغال کردند و توضیح دادند تا همهٔ مردم جهان با اسناد و مدارک لازم درک کنند که اینجا سفارت‌خانه نیست، جاسوس‌خانه است.

بودند افرادی در کشور ما که نسبت به این حرکت با دیدهٔ تردید نگاه می‌کردند، بودند افرادی در کشور ما که گمان می‌کردند آمریکا حملهٔ نظامی می‌کند، آمریکا ما را تحت‌فشارهای غیر قابل تحمل قرار می‌دهد.

این دقیقاً به خاطر این بود که ماهیت انقلاب اسلامی ایران را درک نکرده بودند،

توان مردم را در مقابله با مشکلات دست‌کم گرفته بودند، به این جهت ابراز نگرانی می‌کردند. مردم ما در طول چهارده ماه از بزرگ‌ترین آزمایش‌های تاریخ سربلند و پیروز بیرون آمدند و ثابت کردند که انقلاب اسلامی ویژگی‌های خاص خودش را دارد و قدرت دارد که بزرگ‌ترین مسئله را در تاریخ مطرح کند و حلش بکند. همین‌قدر توضیح بدهم که در طول چند روزی که ما درگیر حل مسئله بودیم، چند گامی را آمریکا بازپس‌گرفت و در همه‌جا شکست خورد. ما خطی داشتیم، خطی را که از مجلس گرفته بودیم، خطی تعقیب کردیم و بسیاری از پیشنهادتی که مجلس به ما ابلاغ کرده بود، پیروزمندانه به آمریکا تحمیل گردید.

دستاوردهای گروگان‌گیری برای ما قطع رابطهٔ کامل با آمریکاست. نتیجهٔ قطع کامل رابطهٔ امریکا، رشد مردم ماست،

 

امروز در هر کارخانه و کارگاهی که می‌رویم، همه‌جا با شادابی زائدالوصفی می‌گویند: «آقای نخست‌وزیر! این جا را خودمان تعمیر کردیم، آقای نخست‌وزیر! این جا را خودمان راه انداختیم، آقای نخست‌وزیر! این جا قبلاً چهارتا آمریکایی بود، قبلاً اینجا سی‌تا ژاپنی بود، قبلاً اینجا صدتا فرانسوی بود، امروز خود ما این کار را انجام دادیم».

این بزرگ‌ترین دستاورد گروگان‌گیری و قطع رابطه با آمریکا به همراه ایمان و تقوای مردمی که برای حل مسئلهٔ جنگ با صدام مزدور به کارافتاده است، به‌طور قطع و یقین بدون هیچ‌گونه تردیدی صدام که بسیار کوچک است، زیرا او مزدور است ما ارباب او را نیز شکست خواهیم داد 

(شهید رجایی، 59.11.04)

تلگرام حرف تو
captcha