شناسه خبر: 23506   
تاریخ انتشار: 1395/10/18 22:04
دورهم به نقل از وبلاگ شهر بهشت نوشت:
وصیت امام حسن عسگری (علیه السلام) به شیعیان
وصیت امام حسن عسگری (علیه السلام) به شیعیان
امام حسن عسگری : شما را به تقواى الهى و پارسایى در دینتان و تلاش براى خدا و راستگویى و امانتدارى درباره کسى که شما را امین دانسته ـ نیکوکار باشد یا بدکار ـ و طول سجود و حُسنِ همسایگى سفارش مى کنم.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو  دورهم به نقل از وبلاگ شهر بهشت نوشت:

ضمن عرض تبریک وشادباش میلاد با سعادت امام حسن عسگری (علیه اسلام ) به ساحت مقدس امام زمان و تمام مسلمانان عالم حدیثی از ایشان را که به نوعی وصیتنامه ایشان محسوب می شود با هم مرور می کنیم

توجه داشته باشیم که امام حسن در متن حدیث فرموده اند که هرکس به این موارد عمل کند علاوه بر آنکه شیعه حساب می شود و مرا خوشحال می سازد شامل دعا و سلام امام هم می شود

امید آنکه به همه عامل به دستورات الهی باشیم

   ان شاء الله

 

متن حدیث :

شما را به تقواى الهى و پارسایى در دینتان و تلاش براى خدا  و  راستگویى  و امانتدارى درباره کسى که شما را امین دانسته ـ نیکوکار باشد یا بدکار ـ و طول سجود و حُسنِ همسایگى سفارش مى کنم. محمّد(صلى الله علیه وآله وسلم)براى همین آمده است. 

در میان جماعت هاى آنان نماز بخوانید و بر سر جنازه آنها حاضر شوید و مریضانشان را عیادت کنید. و حقوقشان را ادا نمایید، زیرا هر یک از شما چون در دینش پارسا و در سخنش راستگو و امانتدار و خوش اخلاق با مردم باشد، گفته مى شود: این یک شیعه است، و این کارهاست که مرا خوشحال مى سازد.

تقواى الهى داشته باشید، مایه زینت باشید نه زشتى، تمام دوستى خود را به سوى ما بکشانید و همه زشتى را از ما بگردانید، زیرا هر خوبى که درباره ما گفته شود ما اهل آنیم و هر بدى درباره ما گفته شود ما از آن به دوریم.

در کتاب خدا براى ما حقّى و قرابتى از پیامبر خداست و خداوند ما را پاک شمرده، احدى جز ما مدّعى این مقام نیست، مگر آن که دروغ مى گوید. زیاد به یاد خدا باشید و زیاد یاد مرگ کنید و زیاد قرآن را تلاوت نمایید و زیاد بر پیغمبر(صلى الله علیه وآله وسلم) صلوات بفرستید. زیرا صلوات بر پیامبر خدا (صلى الله علیه وآله وسلم) ده حسنه دارد. آنچه را به شما گفتم حفظ ( و عمل) کنید و شما را به خدا مى سپارم، و سلام بر شما.

وصیت امام حسن عسگری (علیه السلام) به شیعیان

تلگرام حرف تو
captcha