شناسه خبر: 23496   
تاریخ انتشار: 1395/10/17 15:44
وبلاگ "وزنه سیاسی" نوشت:
آیا رئیس جمهورمان و امضاء کنندگان برجام، واقعاً ایرانی هستند
آیا رئیس جمهورمان و امضاء کنندگان برجام، واقعاً ایرانی هستند
در رابطه با برجام، وقتی ضمائم آن را مورد مطالعه قرار می دهیم، حیرت و تأسف به انسان دست داده و این سئوال مطرح می شود؛ آیاا رئیس جمهورمان و امضاء کنندگان برجام، واقعاً ایرانی هستند و از امنیت و استقلال کشورمان دفاع کرده اند؟!

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "وزنه سیاسی" نوشت:

 

به نام خدا و برای خدا

در رابطه با برجام، وقتی ضمائم آن را مورد مطالعه قرار می دهیم، حیرت و تأسف به انسان دست داده و این سئوال مطرح می شود؛ آیاا رئیس جمهورمان و امضاء کنندگان برجام، واقعاً ایرانی هستند و از امنیت و استقلال کشورمان دفاع کرده اند؟! مثلا در بندهای 74 تا 78 ضمیمه شماره یک برجام، درخصوص بازدید و راستی آزمائی آژانس بین المللی اتمی از مراکز حساس نظامی و امنیتی کشورمان از طرق مختلف، (1) اینگونه مقرر شده است؛ «اعضا کمیسیون مشترک با اجماع و یا با رای 5 عضو از 8 عضو،بر روی روش ضروری برای حل نگرانی آژانس مشورت خواهند داد. فرآیند مشورت و یا هر عمل دیگری به همراه آن، توسط اعضا کمیسیون مشترک نبایستی بیشتر از 7 روز به طول بیانجامد و ایران اقدامات ضروری را در طی 3 روز اجرا خواهد کرد

بر عکس مورد فوق، در ضمیمه سوم برجام(بندهای 3 تا 15) (2)، وقتی به وظائف دولتهای 5+1 در برابر تعهدات بی شمار ایران اشاره می کند، تعداد 18 بار از جمله "اعضاء 1+5، چنانچه متناسب باشد" استفاده کرده است!ق

تیم مذاکره کننده ایرانی و بخصوص جناب روحانی در اقدامی عجولانه و بدون توجه به عواقب خسارت بار برجام و ضمائم آن، تنها بدنبال پیروزی در انتخابات 7 اسفند 94 برای تسخیر مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی بوده لذا بفوریت برجام را خارج از مسیر قانونی، عملیاتی نمودو این در حالی است، که در متن برجام و ضمائم آن، حقوق جمهوری اسلامی با استفاده از کلمات و جملات قابل تفسیر، بصورت مکرر تضعیع گردیده است.

در مذاکرات هسته ای 6 کشور با اتحادیه اروپا(7 کشور) در مقابل ایران می نشسته و آنها یک طرف میز مذاکره بوده و ایران در طرف دیگر و لذا آن 7 کشور در دعاوی حقوقی در مقابل ایران می بایست از یک رأی برخوردار باشند ولیکن اعضاء 5+1 با غفلت تیم مذاکره کننده ایرانی، در یک کلاهبرداری آشکار و بزرگ، 7 رأی در مقابل 1 رأی ایران در کمیسیون مشترک حل اختلاف برجام برای خود قائل شده است و به همین علت شکایت ایران از اعضاء 5+1 در خصوص نقض برجام و یا اعمال بندهای برجام و ضمائم آن، هیچگاه به نفع ایران، به نتیجه نخواهد رسید. زیرا تک رأی ایران همیشه در مقابل 7 رأی قرار دارد و حتی اگر روسیه و چین هم به نفع ایران رأی بدهند، 3 رأی در مقابل 5 رأی همپیمانان همیشگی آمریکا خواهد بود.

پس، شکایت ایران بر اساس بندهای 74 تا 78 ضمائم شماره یک برجام، به محکومیت ایران منجر خواهد شد و در صورتی که ایران از اعضاء 5+1 بخواهد به تکالیفشان بر اساس بندهای 3 تا 15 ضمائم شماره سه برجام عمل نمایند، آنها به راحتی با تفسیر جمله؛ "چنانچه متناسب باشد"به ایران پاسخ می دهند؛ "آن را متناسب برای ایران نمی دانیم"! و اگر ایران به کمیسیون رسیدگی به اختلافات برجام شکایت نماید، با رأی 7 کشور در برابر 1 رأی خود، محکوم می شود! با این وجود، آیا حاج حسن روحانی یک حقوقدان! و ایرانی است؟! در مذاکرات هسته ای، بدنبال منافع ایران بوده و یا تسهیل حضور مجدد آمریکا در ایران؟! مگر رئیس جمهورمان نگفت؛ بر اساس برجام همه تحریمها در روز اجراء برجام لغو می شود، نه تعلیق! پس چی شد؟!!!

والسلام

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha