شناسه خبر: 23446   
تاریخ انتشار: 1395/10/11 21:54
وبلاگ سورو قدیم نوشت:
آشنائی مختصری با موتورسواری و احمد دریازاده بنیان گذار هیئت موتور سواری هرمزگان
آشنائی مختصری با موتورسواری و احمد دریازاده بنیان گذار هیئت موتور سواری هرمزگان
عضو کانون موتورسواران ایران حدود ۴۵ سال است با موتور سواری آشنائی دارد و متجاوز از ۱۰ هزار کیلومتر با موتورسیکلت به سراسر کشور مسافرت داشته است او پایه گذار ورزش موتورسواری و از بنیان گذاران هیئت این ورزش در هرمزگان است .

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو ؛به نقل از صدای دریا ؛ وبلاگ سورو قدیم نوشت:

احمد دریازاده متولد ۱۳۳۴ شهر بندرعباس متاهل و کارمند سابق سازمان کشاورزی استان هرمزگان ؛ عضو کانون موتورسواران ایران حدود ۴۵ سال است با موتور سواری آشنائی دارد و متجاوز از ۱۰ هزار کیلومتر با موتورسیکلت به سراسر کشور مسافرت داشته است او پایه گذار ورزش موتورسواری و از بنیان گذاران هیئت این ورزش در هرمزگان است .

 

دریازاده گفت: از سال ۱۳۵۲ با همکاری جمعی از دوستان علاقمند و آشنا به ورزش نسبت به تشکیل هئیت موتورسواری استان اقدام کرده و نسبت به فعالیت و جذب جوانان تلاش داشته‌ام .

 

 

وی ادامه داد: درسالهای نخست از این ورزش و هیئت چندان استقبالی نشد اما پس از انقلاب شکوهمند اسلامی که این ورزش در ایران از پیشرفت قابل توجه ای برخوردار شد جوانان هرمزگان هم به این ورزش بیشتر علاقمند شدند  .


عضو کانون موتورسواران ایران تصریح کرد: این ورزش نیز مانند سایر رشته‌های ورزشی هرمزگان دارای چهره‌ها و استعدادهای قابل توجهی می باشد که اگر امکانات لازم فراهم شود میتوانند در اکثر مسابقات و رقابتهای سطح کشور بخوبی مطرح شوند.

 

 
وی بیان کرد: هیئت موتور سواری استان هرمزگان گروه زیادی از جوانان علاقمند را زیر پوشش دارد که برابر برنامه تنظیمی تمرین میکنند .

 

 

هیئت موتورسواری هرمزگان در فاصله ۱۵ کیلومتری جاده اصلی بندرعباس به سیرجان دارای یک پیست تمرینی است که با تلاش و پیگیری برادارن عاقلی و احمد دریازاده در سال ۱۳۶۰ از طرف اداره تربیت بدنی آماده بهره برداری قرار گرفته است .

 

 

احمد دریازاده امور فنی و مربیگری و مسئول کمیته داوران هیئت موتورسواری هرمزگان را به عهده دارد.

 

 

و از زحمات آقایان دهقان آزاد ، حسین پوربندری ، قنبر مرادی ، اسحق کهوری ، مرحوم هوشنگ صنعت گر و مرحوم حسین عاقلی که در آن زمان زحمات زیادی جهت احداث پیست موتور سواری انجام داده‌اند که هم اکنون فرزندان این دوستان از قهرمانان موتور سواری استان هرمزگان می باشند .

 

 

احمد دریازاده اینک در شهر تازیان پائین پیست موتور کراس و پیست اتوموبیل رانی دو دیفرانسیل با همکاری شهرداری و شورای شهر تازیان احداکث کرده است که طرفداران زیادی در این شهر داشته و جا دارد از این دو ارگان یعنی شهرداری و شورای شهر تشکر و قدردانی شود .

 

 

آقای احمد دریازاده بجز در رشته موتورسواری او بنیانگذار رشته کاراته در محله سورو قدیم باشگاه اروند قبل از انقلاب اسلامی و حدود ۴۰ سال پیش نیز میباشد .

 

 

انتهای پیام/

س س س س س س س فل
تلگرام حرف تو
captcha