شناسه خبر: 23445   
تاریخ انتشار: 1395/10/11 21:53
دورهم به نقل از وبلاگ شهربهشت منتشر کرد:
کارتن‌خوابی نتیجۀ حضور سیاستمداران غربزده عرصۀ سیاست
کارتن‌خوابی نتیجۀ حضور سیاستمداران غربزده عرصۀ سیاست
استاد پناهیان: اگر در طول این 35 سال، سیاستمداران ما هیچ‌کدام‌ غرب‌زده نبودند، الان کارتن‌خواب نداشتیم تلقیِ سیاستمداران غرب‌زده از نحوۀ ادارۀ جامعه است که موجب تولید فقیر و کارتن‌خواب می‌شود...

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو دورهم به نقل از وبلاگ شهربهشت منتشر کرد:

کارتن‌خوابی نتیجۀ حضور سیاستمداران غرب‌زده در عرصۀ سیاست

امام_خمینی(ره):

کشور باید از این مغزهای_پوسیده‌ای که عاشق آمریکا هستند و عاشق غرب هستند تصفیه بشود.

(صحیفه امام؛ ج۱۰؛ ص۳۹۲))

-

...اگر در طول این 35 سال، سیاستمداران ما هیچ‌کدام‌  غرب‌زده نبودند، الان کارتن‌خواب نداشتیم

تلقیِ سیاستمداران غرب‌زده از نحوۀ ادارۀ جامعه است که موجب تولید فقیر و کارتن‌خواب می‌شود

سیاستمداران و مدیران غرب‌زده نمی‌توانند جامعه را ازکارتن‌خواب خالی کنند؛ بلکه کارتن‌خواب تولید می‌کنند!

 بعضاً حوزه‌های  علمیه نسبت به این غرب‌زدگی بی‌تفاوت هستند و بعضاً در دانشگاه‌های‌مان آن‌را تدریس می‌کنیم و بعضاً حتی اجازۀ نقدِ آن‌را هم نمی‌دهیم!

-  موضوع آسیب‌های اجتماعی، فقر و بی‌عدالتی را اولاً باید یک موضوع سیاسی بدانیم و بعداً یک موضوع اقتصادی، اجتماعی، معیشتی یا فرهنگی. چون این نگاه سیاستمداران جامعه است که موجب فقر می‌شود. این تلقیِ آنها از نحوۀ ادارۀ جامعه است که موجب تولید فقر و فقیر و کارتن‌خواب‌ها می‌شود.

- اگر سیاستگذاران، سیاستمداران و مدیران جامعۀ ما- در طول مدت بعد از انقلاب- هیچ‌کدام‌شان غرب‌زده نبودند، الان نه‌تنها کارتن‌خواب نداشتیم، بلکه عموم مردم به یک رفاه نسبی رسیده بودند؛ غربزدگی ریشۀ همۀ این فسادها است.

-   حوزه و دانشگاهِ ما باید تا الان خیلی بیشتر از اینها، جلوی ریشه‌های غربزدگی را می‌گرفتند؛ اما بعضاً در دانشگاه‌های‌مان آن‌را تدریس می‌کنیم و بعضاً در دانشگاه‌های‌مان حتی اجازۀ نقدِ آن‌را هم نمی‌دهیم! و بعضاً در حوزه‌های علمیه نسبت به آن بی‌تفاوت هستیم.

-دانشگاهی که نسبت به غرب‌زدگی حساسیت نداشته باشد و حوزه‌ای که با غرب‌زدگی و نگاه غرب‌زده کاری نداشته باشد، در نتیجه‌اش یک عرصۀ سیاسی درست می‌شود با افرادی که در سطوح مختلف، غرب‌زدگی در آنها هست، و این سیاستمداران و مدیران، نمی‌توانند جامعه را از کارتن‌خواب خالی کنند، بلکه کارتن‌خواب تولید می‌کنند.     

 استاد پناهیان

 

تلگرام حرف تو
captcha