شناسه خبر: 23435   
تاریخ انتشار: 1395/10/10 06:59
سایت وبلاگی "همدان نیوز" نوشت:
9دی، خروش باور نکردنی!
9دی، خروش باور نکردنی!
پس از گذشت سی و چند سال از انقلاب اسلامی، در یک روز بدون مناسبت تقویمی، یک جمعیت میلیونی مردم برای دفاع از اصول اسلام و انقلاب اسلامی به خیابان ها آمدند. آمدند و نشان دادند که تحملشان حدی دارد و اگر این تحمل به آستانه خود برسد خروشی رخ خواهد داد که هیچ مانعی جلودارش نیست.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو ؛ همدان نیوز به نقل از هما (هسته های مقاومت اسلامی) نوشت:

موج جمعیت باورنکردنی بود. شاید خوشبین ترین ها هم فکر نمی کردند که پس از گذشت سی و چند سال از انقلاب اسلامی، در یک روز بدون مناسبت تقویمی، این جمعیت میلیونی مردم برای دفاع از اصول اسلام و انقلاب اسلامی به خیابان ها بیایند. ولی آمدند. آمدند و نشان دادند که تحملشان حدی دارد و اگر این تحمل به آستانه خود برسد خروشی رخ خواهد داد که هیچ مانعی جلودارش نیست.


اما نهم دیماه با این که یک روز بود ولی به اندازه سالها حرف و معرفت در دل خود داشت. چرا میلیونها نفر حاضر شدند به صورت خودجوش به خیابان ها بیایند و از عقاید انقلابی خود دفاع کنند؟

چرا بسیاری از ملاحظات سیاسی را کنار گذاشتند و دقیقا در فریادهای خود علیه رئوس فتنه شعار دادند؟ چرا احساس کردند که دوباره باید بر اصل ولایت فقیه همچون ماههای اول پیروزی انقلاب تاکید کنند؟ پاسخ این سوالها و دهها پاسخ دیگر را می توان با دقت در حماسه نهم دیماه پیدا کرد. اما سوال مهم پس از گذشت 7 سال از این روز ، این است که چقدر در این زمینه کار معرفتی و بصیرتی و نه شعاری صورت گرفته است؟ کاری که هم جذاب باشد و هم حق مطلب را ادا کرده و هم تکراری و شعاری نباشد، کاری که به روز باشد و بتواند با نسل جدید که در نه دی 88 کم سن و سال بودند و امروز نوجوان و جوان هستند ارتباط برقرار کند.

واقعیت این است که در این مورد هم مثل بسیاری از موارد دیگر کم کاری شده است و نتوانسته ایم عظمت این روز و دلایل شکل گیری چنین حماسه ای را برای افکار عمومی و نسل جدید آنگونه که شایسته است شرح دهیم. مخاطب حقیر ادرات و سازمانها نیستند چرا که این قشر، سقف کارشان همین بوده که در این هفت سال دیده ایم. مخاطب بنده جوانهای انقلابی اند که با «مطالعه و بصیرت» خود، در مسیر شناخت اصول و اهداف انقلاب اسلامی در حرکتند و هر یک می توانند با هنر خود گوشه ای از این خروش را به نسل های مختلف ایران اسلامی معرفی کنند.

همان جوانهایی که نه در غبار فتنه ها راه را گم می کنند و نه از پیمودن این مسیر خسته می شوند.

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha