شناسه خبر: 23434   
تاریخ انتشار: 1395/10/10 06:58
دورهم به نقل از وبلاگ شهر خوبان نوشت:
خدمات ناخواسته فتنه سال 88 به جمهوری اسلامی ایران
خدمات ناخواسته فتنه سال 88 به جمهوری اسلامی ایران
مقام معظم رهبری (دامت ظله العالی ): «فتنه‌ی سال 88 کشور را واکسینه کرد؛ مردم را بر ضد میکروبهای سیاسی و اجتماعی‌ای که می ­تواند اثر بگذارد، مجهز کرد؛ بصیرت مردم را بیشتر کرد.» (بیانات در اجتماع بزرگ مردم قم‌؛ 89/07/27)

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو دورهم به نقل از وبلاگ شهر خوبان نوشت:

مقام معظم رهبری (دامت ظله العالی ):

«به نظر من، فتنه‌ سال 88 ...برای ما یک زنگ بود، یک زنگ بیدارباش بود. بعد از آنی که در یک انتخاباتی، چهل میلیون شرکت می­کنند و همه‌ی ما تا آخر شب، خوشحال، خرسند که پای صندوق­های رأی مردم جمع شدند ...ناگهان از یک گوشه‌ای، فتنه‌ای شروع می­شود؛ مارا بیدار می­کند؛ می­گوید: به خواب نروید، غفلت نکنید، خطرهائی در مقابل شما وجود دارد و آن خطرها اینهاست.   89/06/25)

.

صحبت از فتنه با بکار بردن کلمه ای شبیه خدمت شاید کمی نامانوس باشد ولی با مرور وقایع و همچنین بیانات راهبری در برخی موارد می توان به این مسئله رسید که فتنه سال 88 باهمه بزرگی و پیچیدگی و خسارات عظیمی که به بار آورد خدماتی را هم ناخواسته به انقلاب اسلامی کرد که به محکم تر شدن ریشه انقلاب در بستر دلهای آگاه مردم انجامید.

به صدا در آمدن زنگ بیدار باش در گوش ملت و نیز واکسینه شدن نظام در آن برهه از تعابیر مقام معظم رهبری در مورد فتنه 88 و حماسه 9 دی می باشد .

«فتنه‌ی سال 88 کشور را واکسینه کرد؛ مردم را بر ضد میکروبهای سیاسی و اجتماعی‌ای که می ­تواند اثر بگذارد، مجهز کرد؛ بصیرت مردم را بیشتر کرد.» (بیانات در اجتماع بزرگ مردم قم‌؛ 89/07/27)

غربالگری افراد و نیروهای سیاسی و رو شدن دست برخی چهره ها برای مردم از دیگر فواید این حادثه بود .

مشخص شد که دشمنان انقلاب پس از سالها هنوز به طور جدی بدنبال استحاله و براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند و دراین راه از هیچ کاری دریغ نمی کنند

مرور دوباره خط قرمزهای نظام اسلامی و لزوم پایبندی همه آحاد جامعه به قانون و نیز پیوند و بیعت دوباره مردم با مقام عظمای ولایت . نمایش بزرگ اتحاد و همدلی مردم و پیوند عمیق آنها با نظام جمهوری اسلامی در روز 9 دی از دیگر مسائلی است که با بروز فتنه ظهور کرد.

فتنه و آزمایش از سنتهای الهی است و هیچ شخص و یا گروهی از آن مستثنی نیستند و خداوند هم به مردان و زنان راسخ و باایمان وعده داده است که آنها را در این بلایا یاری کند وهمه ما به وضح دست یاری خداوند را در مسائل بعد از انقلاب و به خصوص سال 88 می بینیم

به امید سربلندی روز افزون نظام جمهوری اسلامی ایران

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha