شناسه خبر: 23423   
تاریخ انتشار: 1395/10/07 22:56
محسن عباسی ولدی
من دیگر ما . . .
من دیگر ما . . .
نامه ی اخلاقی امام علی(ع) به فرزندش امام حسن (ع): پسرکم تو را جزئی از خود بلکه از وجود خود دیدم، تا به آنجایی که اگر چیزی به تو ضرر برساند ، مثل آن است که به من زیان رسانده و گویی اگر مرگ به سراغ تو بیاید ، به سراغ من آمده ، بنابرین"من دیگر ما" همان اهتمامی را که در اصلاح امور خود می نمایم ، در باره تو دارم.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو مسعود پرهیزگار در وبلاگ خود"هابیلی" نوشت:

من دیگر ما، را شاید بتوان در این نامه به وضوح کشف کرد؛ نامه ی اخلاقی امام علی(ع) به فرزندش امام حسن (ع): پسرکم تو را جزئی از خود بلکه از وجود خود دیدم، تا به آنجایی که اگر چیزی به تو ضرر برساند ، مثل آن است که به من زیان رسانده و گویی اگر مرگ به سراغ تو بیاید ، به سراغ من آمده ، بنابرین"من دیگر ما" همان اهتمامی را که در اصلاح امور خود می نمایم ، در باره تو دارم.

 

من دیگر ما، عنوان کتابی است از محسن عباسی ولدی، کارشناس تربیتی برنامه تلویزیونی گلبرگ، که تا کنون مورد توجه و استقبال اساتید، کارشناسان و خانواده های زیادی قرار گرفت.

 

نویسنده در این کتاب در مورد مشکلات تربیت کودک در دنیای امروز سخن می گوید و به بیان راهکارهایی با استفاده از مبانی تربیت دینی و نقش والدین در تربیت فرزند می پردازد.

 

«من دیگر ما» کتابی 5 جلدی است که:

در جلد اول آن به مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز، مبانی تربیت دینی و تأثیر رفتار والدین در تربیت فرزند سخن می‌گوید؛ رفتارهایی که از نگاه برخی، اثر چندانی در تربیت ندارد. با مطالعۀ این کتاب پی خواهید برد تصویرهایی که فرزند از رفتار پدر و مادر می‌گیرد، یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار در تربیت فرزند است.

در جلد دوم، موضوع محبت و تأثیر آن در تربیت فرزند، دلایل اثر نکردن محبت در فرزندان و شیوه‌های مختلف ابراز محبت را بررسی می‌کند.

جلد سوم  به بحث آزادی و نقش آن در تربیت کودکان، دلایل آزاد نگذاشتن کودک از سوی والدین، آثار آزادی و عواقب محدودیت و هنر آزاد گذاشتن کودک می پردازد.

جلد چهارم در سه بخش به رابطۀ بازی با محبت‌ورزی، چرایی بی‌اعتنایی والدین به بازی کودک و ویژگی‌های بازی مفید می پردازد.

در آخرین مجلد این مجموعه یادداشت پزشکان بر کتاب، جایگاه نگاه در تربیت، پیامدهای جسمی تلویزیونی شدن، پیامدهای تربیتی تلویزیونی شدن، دلایل تلویزیونی شدن خانواده ها و راه های پیشگیری و درمان تلویزیونی شدن مورد بررسی قرار می گیرد.

زبان کاربردی و ساده و دوری از کسالت آور بودن ای کتاب در مقایسه با کتب تربیتی، یکی از مزایای من دیگر ما می باشد که خواننده را نسبت به خوانش کتاب ترغیب می کند.

دکتر غلامرضا باهر(متخصص اطفال، از شاگردان دکتر قریب)، دکتر سید جلال حسینی (بورد تخصصی مغز و اعصاب)، دکتر شیرین معلمی (فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان)، دکتر محمد سرو دلیر(فوق تخصص الکتروفیزیولوژی و پیس میکر) و ... با درج یادداشت‌هایی این کتاب را مورد توصیه قرار داده اند.

ناشر این کتاب جامعه الزهرا (س)  می باشد که برای نخستین بار در سال 93 اقدام به چاپ و شر من دیگر ما نمود.

 

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha