شناسه خبر: 23401   
تاریخ انتشار: 1395/10/06 23:27
وبلاگ "ناصح امین" نوشت:
محرم نامحرم از نگاه اسلام
محرم نامحرم از نگاه اسلام
استان بر صیصاى عابد باید عبرت خوبى باشد براى والدین جوانان و همسران آنها، بر صیصاى عابد مردى بود که سالها خدا را عبادت کرده بود، به گونه اى که مستجاب الدعوه شد، از اطراف بیماران و دیوانگان را نزد او مى آوردند، او دعا مى کرد، شفا مى یافتند، تا آنکه زنى از زنان اشراف به دیوانگى مبتلا شد او را براى شفا یافتن پیش عابد آوردند و رفتند.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو حرف لر به نقل از ناصح امین نوشت:

 بر صیصاى عابد در کمند شهوت

داستان بر صیصاى عابد باید عبرت خوبى باشد براى والدین جوانان و همسران آنها، بر صیصاى عابد مردى بود که سالها خدا را عبادت کرده بود، به گونه اى که مستجاب الدعوه شد، از اطراف بیماران و دیوانگان را نزد او مى آوردند، او دعا مى کرد، شفا مى یافتند، تا آنکه زنى از زنان اشراف به دیوانگى مبتلا شد او را براى شفا یافتن پیش عابد آوردند و رفتند. شیطان عابد را وسوسه کرد، همان عابدى که آنقدر عبادت کرده بود که دعایش مستجاب مى شد با این حال شیطان فهمید که رگ حساس و نقطه ضعف او کجاست، آنقدر عابد را وسوسه کرد تا بالاخره عنان از کف داد و با آن زن زنا کرد، و سپس از ترس رسوایى زن را کشت، چون قضیه فاش شد او را گرفتند و بر سر چوبه دار بستند. (دارهاى سابق همه به صورت حلق آویز نبوده بلکه محکوم را بردار مى بستند تا از گرسنگى بمیرد و یا با تیرى او را مى کشتند)

در حالى که بالاى دار بود شیطان بر او ظاهر شد و گفت: من تو را به این روز انداخته ام، اگر سخنم را گوش کنى تو را خلاص مى کنم، گفت چه کنم؟ شیطان گفت: مرا سجده کن ! عابد بیچاره گفت: با این حال چگونه تو را سجده کنم؟ گفت: به اشاره هم کافیست ! عابد با اشاره بر شیطان سجده کرد! و کافر شد، شیطان نیز از او بیزارى جست و سپس او را نجات هم نداد تا اینکه در حال کفر مرد.(1)


تیر شیطان

«النظر سهم من سهام ابلیس مسموم»

امام صادق علیه السلام فرمود:

نگاه تیرى از تیرهاى مسموم شیطان است، چه بسیار نگاهى که حسرت بسیار به دنبال آورده است.(2)

زنان و مردان آخر الزمان

حضرت على علیه السلام در یکى از خطبه ها پس از حمد و ثناى الهى سه بار فرمود: «سلونى ایها الناس قبل ان تفقدونى:» اى مردم سئوالات خود را از من بپرسید، قبل از اینکه مرا نیابید. یکى از اصحاب حضرت بنام صعصعه عرض کرد یا امیرالمؤ منین دجال چه وقت خروج مى کند؟ حضرت فرمود: بنشین، خداوند سخن تو را شنید و قصد تو را مى داند، (گویا مى خواسته زمان دقیق ظهور حضرت مهدى یا قیامت را بداند) به خدا قسم سوال شده (یعنى من) در این مساله از سوال کننده داناتر نیست، ولى براى آن عاملاتى است که یکى بعد از دیگرى مو به اجرا خواهد شد اگر مایلى به تو خبر دهم؟ صعصعه عرض کرد: آرى مى خواهم، حضرت فرمود: اینها را حفظ کن، علامت خروج دجال این است: زمانى که مردم نماز را از بین ببرند و امانت را ضایع گردانند، دروغ را حلال شمرند و ربا بخورند و رشوه بگیرند. ساختمان هاى بلند بسازند، دین را به دنیا بفروشند، نادانان را رئیس کنند و با زنها مشورت نمایند، با اقوام و فامیل خود قطع رابطه نموده و به دنبال هوى و هوس روند...

قرآن ها زینت شود و مساجد طلاکارى گردد و مناره ها طولانى و بلند شود، اشرار مورد احترام قرار گیرند و صف ها شلوغ شود و خواسته ها مختلف گردد و عهدها شکسته گردد و موعود نزدیک شود، زنها با شوهرهایشان در تجارت و کسب براى حرص دنیا شریک شوند...

ساز و آواز وسائل غنا را استعمال کنند، و آخر این امت اولش را لعن کند، زنها سوار زینها گردند، و زنان به مردان و مردان به زنان شبیه شوند...

لباسهاى میش را بر دلهاى گرگها بپوشاند، قلبهاى آنها از مردار گندیده تر است و از گیاه تلخ صبر تلخ ‌تر است...(3) و در روایت دیگرى که حضرت علائم آخر الزمان را بیان مى نمود فرمود: آشوبگرى که در عراق خروج کند، حجاب از زنان و بکارت از دختران برود...(4)

 

سکته اثر اعمال نامشروع

«اذا کثر الزنا من بعدى کثر موت الفجاه.»

پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله فرمود: هنگامى که بعد از من زنا زیاد مى شود، مرگ هاى ناگهانى (سکته) نیز زیاد مى شود.(5)

(یعنى این خاصیت عمل نامشروع است که موجب مرگ هاى زودرس مى شود حتى براى دیگران).

بهترین عبادت

«ما من عباده افضل من عفه بطن و فرج.»

امام باقر علیه السلام فرمود: هیچ عبادتى از عفت شکم و شهوت جنسى برتر نیست.(6) یعنى اگر انسان بتواند بخاطر شکم که همان تامین معاش است به حرام یا مکروه نیفتد و خود و روحیات و دین خود را ضایع نکند، شهوت جنسى خود را هم کنترل کند، بهترین عبادت را انجام داده است.

عقاب زناکار

امام صادق علیه السلام فرمود: زنا کننده را شش صفت لازم آید، سه تا در دنیا و سه تا در آخرت، اما در دنیا، زنا فروغ صورت را مى برد و موجب تنگدستى شده و نابودى را نزدیک مى کند و اما در آخرت موجب خشم خدا و مشکلى حساب و جاودانگى در جهنم خواهد بود.(7)

زنهاى آخر الزمان

اصبغ ابن نباته از یاران امیرالمؤ منین علیه السلام است، او از حضرت روایت کند که فرمود: در آخر الزمان و هنگام نزدیک شدن ساعت - موعود - که بدترین زمانهاست، زنهائى پیدا مى شوند که لخت و عریانند، از دین خارج و در فتنه ها وارد مى گردند، به طرف شهوت ها متمایل و به لذت جویى هجوم مى آورند، حرام ها را حلال مى شمرند، اینان در جهنم به عذاب دائم گرفتارند.(8)

و در حدیث دیگرى پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله فرمود: قیامت بر پا نمى شود، تا اینکه حیاء از بچه ها و زنها بیرون مى رود.(9)

حساسیت بانوان

«ان الله عزوجل جعل للمراه صبر عشره رجال فاذا هاجت کانت له قوه شهوه عشره رجال.»

امام صادق علیه السلام فرمود: خداوند عزوجل براى زنها توان ده مران (در کنترل امور جنسى) قرار داده است، پس چون به هیجان آینده ده برابر مرد خواهد بود. (یعنى کسانى که داراى همسر و یا دختر هستند بدانند که زنها نسبت به مسائل شهوى حساس هستند و مسائلى که ممکن است یک مرد را در خطر قرار دهد یک دهم آن براى هیجان زنها کافى است پس هوشیارانه عمل کنند و مراقب باشند کما اینکه اهمیت ارضاء مسائل شهوى بانوان را به شوهرانشان و عدم تاخیر ازدواج دختران و مادران تذکر مى دهد).(10)

منبع : 1- بحار ج 14 ص 486  2-وسائل ج 14 ص 138  3-بحار الانوار از کمال الدین

4- بحار ج 41   5-وسائل ج 14 ص 23  6- وسائل 14 ص 270  7- وسائل ج 14 ص 233  

8- من لایحضر ج 3 ص 390  9- بحار ج 6 ص 315  10- وسائل ج 14 ص 40

 
 
انتهای پیام/
تلگرام حرف تو
کلیدواژه
captcha