شناسه خبر: 23376   
تاریخ انتشار: 1395/10/04 14:07
وبلاگ ندای بشاگرد منتشر کرد:
آب در سد جگین و ما تشنه لبان می گردیم
آب در سد جگین و ما تشنه لبان می گردیم
منطقه بشاگرد با دارا بودن بیش از 170 روستا با پراکندگی روستاها این روزها با مشکل و کمبود شدید بی آبی مواجه گردیده که با این معضل آیا مسئولین و خادمین خدمت گذار محترم استان و شهرستان اقداماتی انجام داده اند.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو به نقل از صدای دریا نوشت:

 

وبلاگ ندای بشاگرد همیشه به معضلات شهرستان بشاگرد می پردازد و در این مطلب به مهم ترین معضل این شهرستان پرداخته است که در ادامه با هم می خوانیم.

 

وبلاگ ندای بشاگرد در پستی بحران بی آبی در شهرستان بشاگرد منتشر کرده است ؛ منطقه بشاگرد با  دارا بودن بیش از 170 روستا با پراکندگی روستاها این روزها با مشکل و کمبود شدید بی آبی مواجه گردیده که با این  معضل آیا مسئولین و خادمین خدمت گذار محترم  استان و شهرستان اقداماتی انجام داده اند؟

 

به چشم میخورد که در این روز ها مردان و زنان و کودکان تشنه لب بشاگردی،  کوزه به دست در روستا به روستا چشمه به چشمه در پی قطره ای آب هستند و تعداد زیادی از مردم روستا با مشکلی که هر ساله گریبان گیر آنهاست تصمیم بر کوچ کردن از روستاها را دارند،  اما آب در سد جگین و ما تشنه لبان می گردیم.

 

ناکارآمدی و بی عدالتی در منطقه به حدی بیداد میکند که بعد از گذشت چندین سال از آغاز به کار پروژه انتقال آب سد جگین به بشاگرد تا کنون  نتوانسته اند پاره ای از مشکل بی آبی منطقه را رفع نماید و معلوم نیست که آیا این پروژه فعال است  یا خیر.

 

فقط هز از چند گاهی از سوی مسئولین مربوطه شعار انتقال آب سد جگین به بشاگرد سر داده میشود آن هم برای حفظ سمت و جایگاه کاری آنهاست.

 

درست است که بارندگی یک رحمت الهی است و خشکسالی موجب بی آبی منطقه میگردد و نمیتوان اعتراضی کرد اما در این منطقه مشاهده میشود منبع عظیمی از ذخایر آبی وجود دارد که اگر عادلانه روی آن کار شود و آب آن را به خود منطقه انتقال دهند درصد بالایی از مشکل بی آبی  شهرستان رفع میشود اما متاسفانه کجاست عدالت، کجاست خدمت گذار، کجاست خدمت عادلانه.

 

در صورتی که همه مسئولین میدانند هر ساله شهرستان بشاگرد با مشکل بی آبی مواجه بوده و هست اما متاسفانه آنها در تلاش برای انتقال آب بشاگرد به  شهرهای جاسک، سیریک و میناب ووو هستند. پس به این نتیجه میرسیم که مردم بشاگرد با مشکل بی آبی مواجه نیستند، بلکه با مشکل بی عدالتی و ناکارآمدی در منطقه مواجه هستند که این یک معضل بزرگیست برای بشاگرد.

 

ذخایر آب بشاگرد در سد جگین منابع آبی بزرگی برای منطقه است که اگر عادلانه روی آن کار شود هم مشکل آب شرب  درصد بالایی از مردم بشاگرد رفع میشود و هم بخشی از آب کشاورزی را پوشش میدهد که در این بین باید منتظر ماند تا مسئولین مربوطه خصوصا  آبفای استان  در این خصوص چه اقداماتی را انجام میدهند.

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha