شناسه خبر: 23344   
تاریخ انتشار: 1395/09/29 22:15
سایت وبلاگی "همدان نیوز" نوشت:
پیش بینی درگیری های نظامی در سال 2017
پیش بینی درگیری های نظامی در سال 2017
روبرت فارلی تحلیل گر The National Interest می گوید که دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب امریکا دریک شرایط سخت سیاسی خارجی به قدرت رسیده است و او ملزم به تلاش جدی برای از بین بردن تهدید رویارویی قدرتهای جهانی می باشد، "فارلی" تعدادی ازمناطق پرخطرکه احتمال بروز درگیری مسلحانه در آنها وجود دارد را ذکر کرد.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو ؛ همدان نیوز به نقل از دانشنامه دفاعی نوشت:

روبرت فارلی تحلیل گر The National Interest می گوید که دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب امریکا دریک شرایط سخت سیاسی خارجی به قدرت رسیده است و او ملزم به تلاش جدی برای از بین بردن تهدید رویارویی قدرتهای جهانی می باشد، "فارلی" تعدادی ازمناطق پر خطر که احتمال بروز درگیری مسلحانه در آنها وجود دارد را ذکر کرد.


به گفته وی خطر ایجاد درگیری در شبه جزیره کره؛ نه تنها به دلیل توسعه برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی، بلکه به خاطر بحران سیاسی کره جنوبی وجود دارد.

منطقه دیگری که به نظر این تحلیل گر میتواند در آنجا جنگ به وقوع بپیوند، سوریه می باشد، که برخورد احتمالی نیروهای مسلح روسیه و امریکا در این منطقه وجود دارد، بطور مثال می توان از حمله هوایی اشتباه آمریکا نام برد که چندی پیش در دیر الزور صورت گرفت. علاوه بر سوریه، منطقه مرزی پاکستان و هند نیز جزو مناطقی محسوب می شود که احتمال بروز درگیری درآنجا وجود دارد.

نویسنده این مقاله وضعیت نواحی بالتیک و خطر رویارویی مسکو و واشنگتن را نیز پیش بینی می کند.

و در آخر به نقل از NI، امکان وقوع یک جنگ تمام عیار بین ابرقدرتهای جهان در فضای مجازی وجود دارد.

رسوایی اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز می تواند موجب تنش بین دو کشور شود.

 

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha