شناسه خبر: 23233   
تاریخ انتشار: 1395/09/17 07:01
همایش انقلابیون جوان
همایش انقلابیون جوان به مناسبت روز دانشجو
همایش انقلابیون جوان به مناسبت روز دانشجو
دانشجو باید جامعه را از به خواب رفتن و به خلصه رفتن نجات دهد و روز دانشجو را با یاد سه شهیدی که قربانی در زیر پای نیکسون و جریانی که شرایط ایران و کودتای ایران و شرایط غارت و چپاول را نهادینه کرده بود، قربانی شدند، گرامی می داریم و همچنان این روز برای ما بعنوان روز استکبار ستیزی زنده است

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو به نقل از صدای دریا نوشت:

استاد حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین در جمع دانشجویان دانشگاههای استان هرمزگان: دانشجو  باید جامعه را از به خواب رفتن و به خلصه رفتن نجات دهد و  روز دانشجو را با یاد  سه شهیدی که  قربانی در زیر پای نیکسون و جریانی که شرایط ایران و کودتای ایران و شرایط غارت و چپاول را نهادینه کرده بود، قربانی شدند، گرامی می داریم و همچنان این روز برای ما  بعنوان روز استکبار ستیزی زنده است.

رئیس اندیشکده یقین  با بیان اینکه گفتن کلمه استکبار تبیین این است که یک نفر مقام کبریایی دارد، اظهار کرد: اگر فردی بعنوان مخلوق برای خود مقام کبریایی قائل بود او طلب مقام کبریایی کرده که در عربی استکبار است هر کس که مثل فرعون و نمرود علو برتری برای خود در زمین جست و مقام کبریایی برای خود قائل بود او مورد لعن و نفرین جامعه است پس فقط خداوند مقام کبریایی دارد و ما افتخار داریم در حوزه استکبار ستیزی با این روحیه در درون خودمان  و در درون مناسبات اجتماعی و تمدنی مواجهه صورت بدهیم.

عباسی بیان کرد: روز دانشجو را که گرامی می داریم شان هر انسانی که دانشجو  نامیده می شود از جستجو و یافتن دانش است مساله اصلی ما مساله ارتقای کیفی دانشجویی است بحرانی که امروز جامعه بشری و بویژه جامعه مادنبال می کند پذیرش ایدئولوژی دانش گرایی است.

 مبنای علوم انسانی غرب غیرتوحیدی است  اگر مدرک تحصیلی دریک رشته علوم انسانی در یکی از دانشگاههای ایران یا سایر کشورها بگیرید ربطی به مبانی اعتقادی و جهان بینی شما ندارد  اگر دین نتواند با ساختار علمی ممزوج شود و از دلش علم بیرون بیاید آن دین سترون و عقیم است بویژه در علوم انسانی که خود دین منشا  تولید آنهاست.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با اشاره به اینکه 4 میلیون و 600 هزار نفر دانشجو و70 هزار استاد در کشور وجود دارد، تصریح کرد: از نظر تعداد دانشجو و تعداد بیشتر دانشجویان دختر سرآمد هستیم که در این زمینه پیشتاز مشکلات اجتماعی هستیم نه اینکه مثبت فکر کنیم بنابراین شان علم به گونه ای باشد که وجه توحیدی داشته باشد.

عباسی با بیان اینکه مبانی علوم انسانی غرب تثیلثی است، گفت: آنچه از نظریات در دانشگاه تدریس شده ذاتش تثلیثی است و با مبانی تثلیثی امکان رقم زدن جامعه توحیدی نیست و نوعی تعارض درساختار علمی و فکری جامعه ماست و مجاهدتی که جوان انقلابی در جامعه باید دنبال کند این است که مطلق آنچه که غربی ها در علوم پیشرفته انسانی و غیرانسانی خودشان تولید کردند بدانیم و اشراف داشته باشیم امادر علوم انسانی توحیدی مجاهدتی نیاز داره که در جامعه باز تولید شود و به نتیجه برسیم جوانان انقلابی به سمت آن حرکت کنند.

وی افزود:  اجتماع، جوان انقلابی ما را با دو برزخ روبرو می کند و در بین مسئولین نظام وجود دارد  اولین مورد اینکه جمهوری اسلامی یا انقلاب اسلامی؟ و دومین برزخ  اقتصاد درون زا یا برون زا یا توسعه و رشد درون زا و یا توسعه یا رشد برون زا داشته باشیم.

رئیس اندیشکده یقین یادآود شد: در سال 85 در مجله راهبرد استراتژیک مسئله مطرح شد که ثروت ملی می خواهیم یا قدرت ملی؟ انقلاب اسلامی یا جمهوری اسلامی؟ اگر می خواهیم انقلاب اسلامی داشته باشیم باید انقلاب را به جهان صادر کنیم که هزینه دارد اما در جمهوری اسلامی ثروت تولید می شود همانگونه که چین جمهوری استفاده کرد که پوسته آن کمونیست اما محتوای آن لیبرالیسم بود.

اختلاس مال نهادهایی است که بن مایه و جوهر آن دینی نیست

عباسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ارگان های مختلف حکم کردند انقلابی باشند، اظهار کرد: دشمن با شخصی که روحانی و عمامه به سر داشته باشد و با صورت مشکلی ندارد با سیرت مشکل دارد و دشمن با محتوا مشکل دارد اگر ثروت ملی انتخاب شود  محتوا باید لیبرالی و غیر اسلامی باشد چطور می توان اسلامی بود اما بانکداری ربوی، اختلاس وجود داشته باشد هرجا اختلاس هست مال نهادهایی است که بن مایه و جوهر آن دینی نیست.

وی افزود: موضع رهبری این بود که  آنچه در سال57 رخ داد کف خواسته های ما، جمهوری اسلامی بود اما سقف خواسته های ما ظهور است و تا زمان ظهور انقلابمان ادامه دارد انقلاب اسلامی مراحلی دارد و جمهوری اسلامی یکی از آن مراحل است و  اگر انقلاب اسلامی درخشیده و از مرزها فراتر رفته است و در یمن، نیجریه، بحرین و … هریک از علما درحال جنگ و فتوا هستند از برکت انقلاب اسلامی است.
 
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با تاکید بر اینکه ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست و تا زماتی که ظهور صورت نگیرد در انقلابیم، اظهار کرد:  انقلاب بخشی از سبک زندگی ماست و روحیه انقلابی پادزهری برای بیماری و دردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و معرفتی است و هر روز ما را جلو می برد اما اگر روحیه انقلابی را کنار بگذاریم جمهوری اسلامی هستیم که جمهوری اسلامی یک مشکل دارد و این است که خدا را کنار بگذاریم و به سراغ کدخدا برویم که  با دیدگاه رهبری در تعارض است چون دیدگاه رهبری دیدگاه قرآن و اسلام است.
 
عباسی تصریح کرد: قرآن مقدس است  از آنجایی که حرف رهبری ترجمان قرآن است پس حرف رهبری مقدس است و  رهبری اعلام کردند مبنای علوم انسانی غربی، غیرتوحیدی است و وقتی حرف یک نفر پیامبرانه است و از قرآن و اسلام دفاع می کند برای ما مقدس است اگر حرف نزند قرآن و اسلام بر زمین می ماند چرا در نظام جمهوری اسلامی سخت برخی ها می شود که از اسلام و قرآن دفاع می کند و سیستم بانکداری ربوی است!  افتخار می کنیم از این موضوع و افتخار می کنیم که در ایران و در این دریا جوانان با یک پیام رهبری روبروی آمریکا می ایستند.
 
وی افزود: انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی هست و آمار نابسامانی و فروپاشی خانوادگی درد عظیمی است.
اصل اقتصاد لیبرالی رباست
رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه در قرآن بیان شده که تن به جنگ با خدا و رسولش ندهید، بیان کرد: اصل اقتصاد لیبرالی رباست در صورتی که در قرآن تاکید شده است که از رباخواری دوری کنید انقلابی بودن این است که علوم انسانی را مطلق بدانیم و آشنا شویم  اما در کشور خود جایگزین ایجاد کنیم و منشا تحول در علوم انسانی باشیم.
 
عباسی گفت: جوان انقلابی اول مشخص کند  که زمان خود را میشناسد یا نه؟ و این اجتماع بزرگ انقلابیون یعنی جمع مردان و زنانی که آماده اند وضع موجود را خوب بشناسند به وضع موجود نه بگویند و با حرکت اسلامی به سمت آینده بروند  آنجایی که تحرک نداریم جمهوری اسلامی و آنجایی که به سمت جلو حرکت می کند انقلاب اسلامی است.
تلگرام حرف تو
captcha