شناسه خبر: 23165   
تاریخ انتشار: 1395/09/09 07:24
دورهم به نقل از وبلاگ قدس نوشت:
شهید شهریاری شهریارِ جبهۀ علم و دانش
شهید شهریاری شهریارِ جبهۀ علم و دانش
8 آذرماه سالروز شهادت شهید شهریاری از دانشمندان برجسته هسته ای کشورمان است که پیشرفتها و دستاوردهای هسته ای امروز جمهوری اسلامی نتیجه سالها تلاش و مجاهدت ایشان وهمکارانشاندر جبهه علم و دانش و تقوا می باشد.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو دورهم به نقل از وبلاگ قدس نوشت:

8 آذرماه سالروز شهادت شهید شهریاری از دانشمندان برجسته هسته ای کشورمان است که پیشرفتها و دستاوردهای هسته ای امروز جمهوری اسلامی نتیجه سالها تلاش و مجاهدت ایشان وهمکارانشاندر جبهه علم و دانش و تقوا می باشد.

مردانی از جنس صداقت و سادگی در اوج بلندای جایگاه علمی و اجتماعی

مردانی که دانشگاه را جبهه جهاد می دانند و جهاد مردان خدا هم نتیجه اش رسیدن به سعادت شهادت است 

مرور زندگی شهید شهریاری و مراتب علمی ایشان باعث می شود یقین پیدا کنیم که با عالم و دانشمندی تمام عیار روبرو هستیم

از طرفی خاطرات دوستان همکاران و همسر ایشان که چند بند از آن در ذیل همین مطلب آمده است نشانگر شخیصت یک انسان باتقوا و مخلص و ولایت مدار است که سرتاسر زندگی اش وقف هدفش شده است

اینگونه انسانها الگوهایی تمام عیار برای جوانانی هستند که می خواهند خودشان را سربازان امام زمان -عج- بدانند

امثال دکتر شهریاری نشان دادند که می توان با رعایت همه اصول همزمان قله های بلندعلم و تقوا را پیمود و در هرد و جبهه با رتبه ممتازی قبول شد

چند خاطره از زبان همسر شهید:

- شهید شهریاری را در ابتدا در ترم اول تحصیل خود دیدم و همیشه وی در سایت دانشگاه حضور داشت و به قولی مرجع دانشگاه و دانشجویان بود. همسرم فردی آرام و ساکت بود و دائماً با دانشجویان در مباحث علمی به بحث می‌پرداخت و اساتید دانشگاه صنعتی شریف بسیار وی را دوست داشتند.

-مراسم ازدواج من و شهید شهریاری در سلف‌سرویس اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد که به نظرم اکنون این محل به یک محل اداری تبدیل شده است و به یاد دارم که پس از آن با لباس عروس به خوابگاه رفتیم و زندگی بی‌تکلف خود را آغاز کردیم.

-شهید شهریاری حتی در برخی عروسی‌ها حضور پیدا نمی‌کرد و با کسی هم تعارف نداشت. می‌گفت "وقتی قرار است حلالی حرام شود در آن محل حضور پیدا نمی‌کنم ".

-سالهایی که با شهید شهریاری زندگی کردم بسیار مرا رعایت می‌کرد و به جرأت می‌توانم بگویم لقمه غیر حلالی وارد زندگی‌ ما نشد.

 

یاد و خاطره اش زنده و گرامی باد

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
علیرضا وفادار 0 0

1395/09/10 09:29

سلام من شما را لینک کردم شما هم مرا لینک کنید مرسی www.shoar95.rzb.ir
captcha