شناسه خبر: 23162   
تاریخ انتشار: 1395/09/09 07:19
دورهم به نقل از وبلاگ قادرون نوشت:
رحلت رسول مهربانیها، حضرت محمد(ص)
رحلت رسول مهربانیها، حضرت محمد(ص)
نهج البلاغه خطبه 72 پروردگارا! گرامی ترین درودها و افزون ترین برکات خود را بر محمد صلی الله علیه وآله، بنده و فرستاده ات، اختصاص ده که خاتم پیامبران گذشته است و گشاینده درهای بسته و آشکارکننده حق با برهان است.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو دورهم به نقل از وبلاگ قادرون نوشت:

28 ماه صفر سالروز رحلت حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) بر تمامی شیعیان و محبان آن حضرت و اهل بیت (سلام الله علیهم ) تسلیت باد

کلام زیر قسمتی از سخنان امیر المومنان(علیه اسلام) در باره رسول خداست و شناخت معصوم از کلام معصوم بهترین راه شناخت است

نهج البلاغه خطبه 72

پروردگارا! گرامی ترین درودها و افزون ترین برکات خود را بر محمد صلی الله علیه وآله، بنده و فرستاده ات، اختصاص ده که خاتم پیامبران گذشته است و گشاینده درهای بسته و آشکارکننده حق با برهان است.

[او] دفع کننده لشگرهای باطل و درهم کوبنده شوکت گمراهان است؛ آن گونه که بار سنگین رسالت را بر دوش کشید و به فرمانت، قیام کرد و به سرعت، در راه خشنودی تو گام برداشت؛ حتی یک قدم به عقب برنگشت و اراده او سست نشد و در پذیرش و گرفتن وحی، نیرومند بود؛ حافظ و نگهبان عهد و پیمان تو بود و در اجرای فرمانت، تلاش کرد؛ تا آن جا که نور حق را آشکار و راه را برای جاهلان، روشن ساخت و دل هایی که در فتنه و گناه فرو رفته بودند، هدایت شدند.

[او] پرچم های حق را برافراشت و احکام نورانی را برپا کرد؛ پس او، پیامبر امین و مورد اعتماد و گنجینه دار علم نهان تو و شاهد روز رستاخیز و برانگیخته تو برای بیان حقایق و فرستاده تو به سوی مردم است...

....

 

انتهای پیام/

 

تلگرام حرف تو
captcha