شناسه خبر: 23152   
تاریخ انتشار: 1395/09/07 18:36
وبلاگ " اسلام آباد جوان " نوشت:
زنگ خطر افزایش طلاق عاطفی زوحین
زنگ خطر افزایش طلاق عاطفی زوحین
متاسفانه رواج شبکه های اجتماعی و استفاده نادرست از آن طلاق عاطفی را در جامعه گسترش داده است.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو حرف لر  به نقل از وبلاگ " اسلام آباد جوان " نوشت :

 سردی رابطه آغاز می شود، زن و شوهر از یکدیگر فاصله می گیرند، ضعف ارتباط عاطفی زن و مرد بیش از پیش خود را نشان می دهد، یکی یکی  آن رشته های که دو نفر را بهم پیوند می داد، گسسته می شود  و آن زمان است که روابط روحی و جسمی و حتی گفتاری تحت الشعاع این زمهریر قرار می گیرد و طلاق آغاز می شود.

نه با خواندن خطبه ای و نه روایتی و نه با حضور شاهد و یا شواهدی که فقط دو نفر تصمیم می گیرند که (هر کس سی خودش) زندگی بگذراند. آن هم در سرماکده ای که برای یکدیگر می سازند.

 بی مهری و از بین رفتن انرژی مثبت، خود را از تمامی لایه های زیرین رابطه بیرون می کشد و مانند دیو بلند پای در بند، دیوانه وار به در و دیوار روح و جسم و جان و دو نفر می زند. این یعنی طلاق عاطفی در راه است.

متاسفانه رواج شبکه های اجتماعی و استفاده نادرست از آن طلاق عاطفی را در جامعه گسترش داده است. زن و شوهر امروزی بیشتر اوقات را در شبکه های اجتماعی و گوشی های هوشمند سپری می کنند  آنان کمتر نصایح دیگران را می پذیرد و اعتقاد به مشاوره در بین آنان بسیار کم است.

 استقلال و اشتغال زوجین در این میان بازی خود را انجام می دهد و در نتیجه زوجین معلق بین ماندن و رفتن در نخوت و سردرگمی فقط زندگی روزمره را به سرانجام می رسانند. طلاق عاطفی امروزه در جامعه رواج یافته است و اگر راهکاری برای آن اندیشه نشود کانون گرم خانواده ی ایرانی را به ورطه ی سردی خواهد کشاند.

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha