شناسه خبر: 23024   
تاریخ انتشار: 1395/08/21 08:43
مصاحبه با حاج حسن روحانی
وبلاگ وزنه سیاسی
وبلاگ وزنه سیاسی
شما از طایفه بیسوادها بوده که زیر بار کدخدا نمی روید و معادلات جهان را زیر پا می گذارید و هنوز بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی، سخنان انقلابی می گوئید! من دل کدخدا را با هزار زحمت بدست آورده ام، ما به کدخدایمان اعتماد داریم و حتماً در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری سال 96 از مساعدت آنان بهره مند، خواهیم شد!

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ "وزنه سیاسی" نوشت:

 

به نام خدا و برای خدا

"وبلاگ وزنه سیاسی" تاکنون صدها مطلب در خصوص مذاکرات هسته ای و برجام نوشته و لذا تصمیم گرفتم، تا مصاحبه ای خیالی را کهم با واقعیت بسیار نزدیک است، با حاج حسن روحانی حقوقدان! و مبتکر برجام داشته باشم، لذا سئوالات خود را اینگونه آغاز می نمایم:

وزنه سیاسی: آقای روحانی شما بر اساس برجام، اورانیم 20 درصد را اکسید کرده، اورانیم 5 درصد را به روسیه فرستادید، 14 هزار سانتریفیوژ را جمع آوری کردید و سایت آن را شخم زدید، قلب رأکتور اراک را خارج و با بتن پر کردید، آب سنگین تولیدی را به انبارهای کشور عمان حمل کردید و سایت هسته ای فردو را از مدار برای همیشه خارج کردید! آیا در مقابل این همه خدمت به شیطان بزرگ، تحریمهای فلج کننده را لغو کردید؟! 

حسن روحانی: با اجرای برجام تاکنون صدها تحریم لغو شده و دو سه تحریم بیشتر نمانده که آقای اوبامای بصورت شفاهی قول رفع آنها را داده است

وزنه سیاسی: پس چرا مردم لغو تحریمهای صدگانه را احساس نکرده و شما هم لیست تحریمهای لغو شده را اعلام نمی کنید؟

حسن روحانی: ما که همه را احساس کرده ایم، شاید احساس مردم دچار مشکل شده و یا شما از یک جای خاصی هدایت شده اید و این سئوالات را می پرسید، زیرا وقتی از طریق صدا و سیما بصورت مستقیم با ملت سخن می گویم، هیچگاه اجازه پرسیدن چنین سئوالاتی را نمی دهم.

وزنه سیاسی: آقای روحانی، چرا شما و آقای ظریف، نام کشوری را که به برجام عمل نکرده، اعلام نمی کنید؟    

حسن روحانی: ظاهراً باید شما را به جهنم حواله نمایم تا از این سئوالات انحرافی دست بردارید و یا شما ملتفت جایگاه کدخدایی آمریکا نیستید و قصد بر هم زدن رابطه ما را با کدخدا دارید! مگر می شود نام کدخدا را بعنوان کشوری که به برجام عمل نکرده در مجامع عمومی مطرح و او را عصبانی نمود؟! غ

وزنه سیاسی: به هر صورت شما مسئولیت برجام را پذیرفته و باید به خواسته های مردم توجه کنید و لذا موضوع عدم پایبندی آمریکا به برجام را باید طی شکایتی از آمریکا در کمیته نظارت بر برجام که از کشورهای 5+1 تشکیل شده، مطرح نمائید، پس چرا بعد از گذشت 10 ماه هیچ اقدامی در خصوص شکایت از آمریکا را اعلام نکرده اید؟

حسن روحانی: ظاهراً شما به کدخدا اعتماد نداشته و اوباما را فردی مؤدب نمی دانید؟ ما به کدخدا اعتماد راسخ داریم و لذا در کنار برجام بصورت شفاهی قول داده بودند که این مشکلات را برطرف نمایند و در سفر اخیر من به نیویورک، آمریکائیها، مجددا قول شفاهی داده که مشکلات را مرتفع نمایند!

وزنه سیاسی: عجب، این مدت که مرتب ناله می زدید که برخی کشورها طبق برجام به وظایفشان عمل نکرده، تنها بر اساس قول شفاهی نوچه های کدخدا بوده و در برجام ثبت نشده است؟!

حسن روحانی: شما از طایفه بیسوادها بوده که زیر بار کدخدا نمی روید و معادلات جهان را زیر پا می گذارید و هنوز بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی، سخنان انقلابی می گوئید! من دل کدخدا را با هزار زحمت بدست آورده ام، ما به کدخدایمان اعتماد داریم و حتماً در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری سال 96 از مساعدت آنان بهره مند، خواهیم شد!ذ

وزنه سیاسی: جناب روحانی، شما که ادعای حقوقدانی! دارید، بر اساس کدام قاعده حقوقی به قول شفاهی آمریکا اعتماد کرده و برجام را کاملاً اجرا کرده و این همه خسارت به کشور وارد کرده اید؟!

حسن روحانی: من رئیس جمهور و مسئول اجرای قانون اساسی هستم و صلاح کشور را از شما بی سوادها بهتر می دانم. من برادرم حسین فریدون را که در معامله گری و راه اندازی صرافی فرد موفقی بوده و فرزندانش در آمریکا تحصیل کرده را به همراه تیم مذاکره کننده هسته ای اعزام کردم، تا هر گاه برخی اعضاء تیم خودمان بر روی منافع ایران پافشاری می کرد، موضوع را با زبان سرخه ای به من گزارش می داد و من بلافاصله دستور تغییر آن را به نفع کدخدا صادر می نمودم، تا نوچه های کدخدا عصبانی نشوند!

 وزنه سیاسی: یعنی شما تمام تأسیسات هسته ای کشور را بر اساس قول شفاهی آمریکائیها منهدم و تنها به یک کاریکاتور هسته ای بسنده کردید؟! آیا نمی ترسی که مردم بخاطر اینگونه معامله، که توان هسته ای را بصورت نقدی در مقابل قول شفاهی و نسیه کدخدا تقدیم کرده ای، شما را از ریاست جمهوری به زیر بکشند؟!

حسن روحانی: شما بی سوادها حرفهای خطر ناکی می زنید و قصد ایجاد بحران بر علیه من دارید، من که در اراک به مردم گفتم؛ که نباید مانند کودکان به درب باغ بیائید و درخواست سیب گلابی کنید، زیرا ما تازه نهال کاشته ایم و مردم باید چندین سال صبر کنند تا ثمره برجام را ببینند.

وزنه سیاسی: جناب روحانی آیا امکان دارد که بگوئید؛ مردم چند سال دیگر باید صبر کنند تا ثمره نهال برجام را احساس کنند؟!غ

حسن روحانی: پاسخ سئوال شما را من نمی دانم، زیرا مدت آن در اختیار کدخدا است و آن بستگی به عدول مردم ایران از اصول انقلاب اسلامی و عدم گفتن مرگ بر آمریکا و اسرائیل دارد و مدت آن را کدخدا معین می کند!

وزنه سیاسی: آقای روحانی شنیده اید که دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شده، آیا تقلبی در انتخاباتشان صورت نگرفته است؟

حسن روحانی: موضوع تقلب را باید از جناب رفسنجانی بپرسید، زیرا او متخصص تشخیص تقلب در انتخابات است و شما خوب می دانید که موضوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 را ایشان 6 ماه قبل از برگزاری انتخابات تشخیص داد و بلافاصله دستور حضور در کف خیابانها را بعد از نتیجه رأی مردم به اصحاب دور و نزدیک خود صادر کرد.

وزنه سیاسی: یعنی فتنه سال 88 با هدایت ایشان صورت گرفت؟!

حسن روحانی: من در تعجبم که چرا برخی اصرار دارند که آن اعتراض مردمی را فتنه بنامند، ما باید زمینه رفع حصر دوستانمان را که در مجمع روحانیون مبارز مدتی قبل قول داده ام، اجراء نمایم تا آنان در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 از من حمایت کنند و همچنین احتمال ناراحتی ترامپ هم به خاطر عدم رعایت حقوق بشر و صدور دستور تحریم جدید بر علیه کشورمان از سوی او حتمی به نظر می رسد!ل

 وزنه سیاسی: آقای روحانی، آقای ترامپ در ایام تبلیغات انتخاباتی، چندین بار از پاره کردن برجام سخن گفته، اگر ترامپ برجام را پاره کند، متقابلاً شما چه اقدامی خواهید کرد؟

حسن روحانی: اولا برجام یک سند بین المللی است. ثانیاً کدخدا حق دارد برجام را پاره کند و ما نباید به او اعتراض کنیم. ثالثاً دولت من طوری مراکز هسته ای را ویران کرده که دولتهای دوازدهم و سیزدهم هم نمی توانند قدرت هسته ای ما را به زمان دولت دهم برگردانند. رابعاً وقتی کدخدا گفته شما نفت دارید و نیاز به مراکز هسته ای و غنی سازی ندارید، پس چرا موجب رنجش و نگرانی کدخدای خود شویم؟ خامساً وقت استخر و سونای من فرا رسیده و بیش از این مزاحم نشوید.

والسلام

 

 

انتهای پیام/

تلگرام حرف تو
captcha