شناسه خبر: 22618   
تاریخ انتشار: 1395/07/10 22:24
وبلاگ حرف ناب کهگیلویه و بویر احمد نوشت:
جشن مهر با کودکان روستای محروم شبلیز
جشن مهر با کودکان روستای محروم شبلیز
دانش‌آموزی دبیرستانی سی سخت مرکز شهرستان دنا به همراه پنج نفر از دوستان خود خیریه‌ای را با عنوان «موسسه خیریه چرخ و فلک» به منظور یاری‌رساندن به کودکان نیازمند در آستانه مهر و آموزش سبک زندگی به آنان راه اندازی کردند.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو مرجع وبلاگ نویسان استان کهگیلویه و بویراحمد حرف ناب نوشت:

پریسا ضیائی مدیر موسسه خیریه چرغ و فلک گفت: تاکنون 100 قلک در بین مردم سی سخت توزیع کردیم  که با جمع‌آوری این قلک‌ها توانستیم لوازم‌التحریر و وسایل موردنیاز 40 دانش‌آموز روستای شبلیز را فراهم کنیم.

ضیائی افزود:اعضای این خیریه برای اینکه  خود نیز درآمدهایی داشته باشند کارهای گروهی مثل خشک‌کردن میوه‌ها را انجام داده و سود آن را برای خیریه می‌گذارند.

وی ادامه داد: ما به دنبال کمک مادی به‌تنهایی نیستیم و قصد داریم به این کودکان مهارت‌های زندگی و حتی دروس را تعلیم دهیم چراکه در این مناطق مشکلاتی ریشه‌ای وجود دارد که باید همه شهروندان برای حل آن مشارکت کنند.

وی یادآور شد: بسیاری از این کودکان حتی تغذیه مناسبی ندارند تا جایی که برخی از این کودکان به‌جای غذاهای فانتزی که ممکن است در روستا کم باشد  آرزوی خوردن دوغ و ماست  دارند  و به دلیل مشکلات اقتصادی از همین حداقل‌ها محروم‌اند.

به گفته ضیائی این خیریه  که متشکل از دانش آموزان دبیرستانی و والدین آن‌هاست قصد دارد برای توسعه فعالیت خود به خیریه مهرآوا که مربوط به کودکان استانکهگیلویه و بویراحمد است بپیوندد.

علاقه‌مندان برای کمک به اهداف این گروه می‌توانند به کانال تلگرامی آن‌ها  telegram.me/charkhofalak95 بپیوندند و اطلاعات لازم را کسب کنند.

 

انتهای پیام/

 

تلگرام حرف تو
captcha