شناسه خبر: 11628   
تاریخ انتشار: 1395/04/20 15:24
وبلاگ مینوجهان نوشت :
جامعه‌ ای سالم و سرشار از آرامش در زیر چترحجاب
جامعه‌ ای سالم و سرشار از آرامش در زیر چترحجاب
بی حجابی علاوه بر تخریب روح و روان و آرامش زن و مرد عواقب و خطرات درد ناک دیگری دارد که بر همگان لازم است در رعایت و ترویج حجاب گوشش و تلاش نمایند تا با همکاری هم جامعه‌ای سالم و سرشار از آرامش و امید داشته باشیم.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو  به نقل از  ” باشگاه وبلاگ نویسان آزاد”

 وبلاگ “مینوجهان” حجاب پوششی است که مردم را در برابر تهاجمات بیرونی محفوظ می دارد. جامعه ای که فرهنگ پوشش در آن حاکم نباشد و برهنگی در آن رایج باشد، خانواده و کل جامعه را رو به نابودی می کشاند.

حفظ حجاب و ترک جلوه‌گری، ثمرات بسیاری دارد که آرامش روحی، استحکام پیوند خانوادگی، حفظ نسل، جلوگیری از سوء قصد و تجاوز، پیشگیری از امراض مقاربتی و روانی، پائین آمدن آمار طلاق، خودکشی، فرزندان نامشروع و سقط جنین، از بین رفتن رقابت‌های منفی و نجات او از چشم‌ها و دل‌های هوسبازی که امروز دنیای غرب و شرق را در لجن فرو برده است از جمله آنهاست.

حجاب و نقش آن در استحکام خانواده از جمله اهداف متعالی اسلام است که باید در کانون خانواده ایجاد شود ، به طوری که در این فضای صمیمی خداوند زن را عامل تسکین و آرامش روانی و پیوند در خانواده معرفی می کند.

آنچه زن مسلمان باید همیشه به آن آراسته و زینت داده شود، حفظ حجاب و متانتی است که برگرفته از سیره حضرت فاطمه زهرا (س) است و این یعنی بزرگترین تکامل بشر امروز که در حقیقت راه حقیقت را به شایستگی یافته است. در کانون گرم خانواده آنچه باید اصل و اساس قرار گیرد، پایه‌های مستحکم ارتباط زن و شوهر و فرزندان است که می‌تواند در روابط اجتماعی و بیرون از خانه نیز تاثیرگذار باشد.کرامت و بزرگ‌‌منشی زن مسلمان به آن است که در عین حضور فعال در جامعه بتواند معیارهای رفتار اسلامی و رفتار درون خانواده را از هم تمیز دهد و یک تعادل خوب و شایسته را در این دو جبهه ایجاد کند.

حجاب همچون سدی محکم از آلوده شدن جامعه جلوگیری می کند و نمی گذارد که جامعه در منجلاب فساد های اجتماعی فرو رود و پیدایش مفاسد اجتماعی علت های زیادی دارد که یکی از علت های آن ریشه در بی حجابی  دارد .

وقتی به علت تحریک نگاه توجه می‌کنیم می‌بینم که انحراف چشم به خاطر این است که برخی از زنان و دختران پوشش مناسب ندارند و با پوشیدن لباس‌های تنگ و آرایش‌های غلیظ خود باعث انحراف نگاه‌ها و در نتیجه پریشانی و سلب آرامش از دل‌ها شده‌اند.

حجاب و عفاف ابزار مقدس دین است که اگر در جامعه پایمال شود، دیگر نمی‌توان از آن جامعه انتظار حیا و آبرو داشت. آن‌هایی که معتقدند حجاب وسیله‌ای برای محدودیت زنان است، باید به این حقیقت روشن پی‌ببرند که مصونیت واقعی و سلامت اخلاقی و رفتاری در جامعه در سایه حجاب و عفاف اتفاق می‌افتد.

 بی حجابی علاوه بر تخریب روح و روان و آرامش زن و مرد عواقب و خطرات درد ناک دیگری دارد که بر همگان لازم است در رعایت و ترویج حجاب گوشش و تلاش نمایند تا با همکاری هم جامعه‌ای سالم و سرشار از آرامش و امید داشته باشیم.

و در پایان ما جوانان مومن و انقلابی باید از تمام جوانب ها بیدار باشیم تا توطئه های دشمن را بفهمیم و نسبت به این توطئه ها موضع گیری های صحیح انجام دهیم و آنها را خنثی کنیم و مردم را با استفاده از ابزارهای مناسب از حیله دشمن که همان بد حجابی و پوشش هایی که مخالف دین اسلام و موافق خواسته های آنهاست ،آگاه سازیم.

انتهای پیام/

 

تلگرام حرف تو
captcha