شناسه خبر: 11470   
تاریخ انتشار: 1395/04/03 16:03
” وبیان” به نقل از وبلاگ”نجوا کنگان“ :
دو گزینه در مقابل اقتصاد خاورمیانه میانه: نوآوری یا هلاکت
دو گزینه در مقابل اقتصاد خاورمیانه میانه: نوآوری یا هلاکت
تحلیلگران رسمی اقتصاد بین الملل : دو گزینه در مقابل اقتصاد خاورمیانه وجود دارد؛ نوآوری یا هلاکت

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو 

” وبیان” به نقل از وبلاگ”نجوا کنگان“ :آی ام ای اینفو:


 


 دکتر یاشار جرار، معاون رئیس  شورای دستورکار اقتصادی آینده دولت ها ،و مجمع جهانی اقتصاد می گوید: "مدل های که در ده سال گذشته کار کرده اند  تا پنج سال آینده  نیز  موفق نمیشوند،"   او تاکید بر این دارد:  که  بخش دولتی و بخش های خصوصی در شرق میانه نیاز به نوآوری وجود دارد...


 


قابل توجه است که دولت ها و شرکت های خصوصی در این منطقه تا همین سال های گذشته ، بر سنت های  قدیمی اصرار داشت و از در نظر گرفتن  راهها ومسیر های جدید و  استفاده نشده فرار می کرده است ، اما  پس از بروز موج تحولات عمده در اقتصاد جهانی، اخیراً شرایط  شروع به سمت تغییر جهت اقتصادی راه خود را به سمت کشورهای ثروتمندنفتی در منطقه  باز کرده است..


 


در یک گزارش ویژه که بوسیله ی سایت ایمی انفو در همین رابطه  تهیه شده اشاره می کند:  که 7 استراتژی برای حفظ  خود و بقا ی حیات در طول زمان باقی مانده ازسال  2016 وجود دارد، دکتر جرار  می گوید:  هیچ چاره ای جز نوآوری وجود ندارد ، و این درحالیست که منابع مالی در جهان عرب، بادوران سختی رو به رو است ، او می گوید، " دولت و بخش خصوصی در این منطقه در مقابل  دو گزینه قرار دارند: یا به ادامه ی ضعف اقتصاد ی تا حد  تضعیف بیشتر منابع مالی در همان زمان کنار بیایند، و یا تجدید دوباره ی در تفکر خود داشته باشند  و در مورد آنچه می که توانند انجام دهند فکر کنند "...


کارشناسان می گویند: که نوآوری  در حال حاضر به طور قابل توجهی در منطقه و اهتمام به آن به عنوان یک ضرورت و اساس هر گونه تغییر ساختاری و یا اصلاح مقررات، به ویژه پس از  ضربات  پی در پی ناشی از کاهش قیمت های پایین و پائین تر نفت خام برسمیت شناخته شده است .


لازم به ذکر است که  ایده نوآوری در حال حاضر در صدر دستور کار شرکت های بزرگ  در منطقه، قرار گرفته و بسیاری از شرکت ها  در حال کار بر تخصیص منابع انسانی و مالی اختصاصی داده شده به منظور  شناسائی ظرفیت ها  و وارد کردن نوآوری در کسب و کار خود هستند..


" رامی ودیع "، شریک، بخش مدیریت ریسک خدمات مسئول مرکز شرکت Deloitteدیلویت  در اداره امور شرکت در خاورمیانه ،اضافه می کند:  که "وجود شرکت ها  امروزه  در فضای آماده و بسته بندی شده از خطرات استراتژیک  قرار گرفته است که تاثیر پذیری و مخلفاتی را بر تصمیمات استراتژیک کسب و کار ایجاد کرده است،  واین روند می تواند سریع تر از همیشه به آن شرکت ضربه  بزند ، و آن به این معنی است : شرکت هایی است که در منحنی نوآوری  تاخیر  داشته باشند به عنوان طعمه سقوط خواهند کرد که  آن ها توسط برخی به عنوان یک  دوگانه بد برای نوآوری ذکر شده اند. ".


طی یک نظرسنجی  درخصوص نوآوری که بوسیله شرکت  Deloitte در سال 2015 صورت گرفت مشخص شد که 96 درصد از پاسخ دهندگان در سطح جهانی "نوآوری"  را  در میان پنج اولویت   برتر  استراتژیک  در نظر گرفته اند ، علاوه برآن پنج شرکت آن را به عنوان یک اولویت طبقه بندی، فوق العاده مد نظر قرار داده اند .  ودر همان نظر سنجی ، دو سوم از افراد مورد مطالعه گفته اند:  که نوآوری برای توسعه و رفاه  و برجسته بودن  در رقابت امری  ضروری است.


دکتر راجر درادامه می گوید:  که به جای اینکه در انتظار  ایده های بزرگ از شخص دیگری  باشید ، آن را باید در سازمان ها و  درمیان  مردم خود برای انجام و ایجاد  هر چیزی به چالش بکشید


وی می افزاید: "آنها باید از سرمایه انسانی  کمک بگیرند و آن ها را بمیدان بیاورند:  ضرورت ها و  نیازها این در اینجا به چالش کشیدن می شوند، و ما نیاز به پیدا کردن راه حل  را در خود احیاء می کنیم "


گزارش دیگری به عنوان شواهدی از زنده ماندن برای شرکت های فعال در منطقه به آن باید پرداخت ،و   در آن  زمینه های کلیدی  برجسته هستند  و نیاز به تمرکز بر بقا و توسعه در دوره باقی مانده از سال جاری و فراتر از آن را یاد آوری می شوند بشرح زیر باید دید: .


 


این گزارش در برگیرنده ، هفت استراتژی است که عبارتند : نوآوری/ تنوع / همکاری /  بهبود عملکرد/ شفافیت/ مدیریت استعداد ها وظرفیت ها / هوش،  این  عناصر می توانند  راهنمای تقویت برای ادامه ی حیات اقتصادی  و زنده ماندن بیشتر  باشند که از طریق استفاده از سند چشم انداز  رهبران کسب و کار در شرق میانه، متفکران و تحلیلگران ، جمع بندی شده است .


تهیه وترجمه: نجوای کنگان


 


 


منبع:


You can download 7 Strategies to Survive the Rest of 2016 for free on the AMEinfo website here.Middle East’s two choices: Innovate or perish
تلگرام حرف تو
captcha