شناسه خبر: 11468   
تاریخ انتشار: 1395/04/03 14:52
"وبیان" خانه وبلاگ نویسان استان بوشهر نوشت:
پنجمین اعتکاف بصیران علوی در بوشهر برگزار می شود+ پوستر
پنجمین اعتکاف بصیران علوی در بوشهر برگزار می شود+ پوستر
مراسم معنوی اعتکاف بصیران علوی، با موضوع "بانوان انقلابی" در روزهای 21، 22 و 23 ماه مبارک رمضان در مسجد دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار می شود.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو 

وبیان، اعتکاف در بحث فضیلت، معادل طواف خانه کعبه است و این آئین عبادی در دهه آخر ماه رمضان، انسان را برای درک بهتر شب قدر و بهره برداری از فیض این شب گران قدر، مهیا می کند.

بر اساس احادیث و روایات، پیامبر مکرم اسلام، بر اعتکاف در دهه آخر ماه رمضان اهتمام داشته اند و برای آن، ثواب دو حج و دو عمره را برشمرده اند و امام خمینی(ره) نیز با فضیلت ترین اوقات اعتکاف را در همین دهه دانسته اند.

در کشور ما اکنون اعتکاف در سه روز از ماه رجب بیش از اعتکاف در دهه پایانی ماه رمضان رواج دارد. بنابراین، جا دارد فضیلت اعتکاف در دهه آخر ماه رمضان نیز برای مردم بیان شود تا به سنّت و روش پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام اقتدا شود.

به همین منظور، کانون بصیرت بسیج دانشجویی استان بوشهر بنیانگذار رسمی نیکو، در این استان شده است و از سال 1391 تا کنون، هر ساله در دهه آخر ماه مبارک رمضان، اعتکاف ویژه خواهران دانشجو و طلبه را برگزار می کند که تا پیش از این، برگزاری اعتکاف رمضانیه در استان بوشهر در جمع دانشجویان و طلاب، سابقه نداشته و در دیگر جمع ها نیز کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

فهیمه عباسی دبیر اجرایی اعتکاف بصیران علوی، در گفتگو با منبری ها با اشاره به اینکه این مراسم معنوی ویژه خواهران دانشجو و طلبه است، گفت: این برنامه در حال حاضر برای پنجمین بار است که به طور متوالی برگزار می شود و هر بار، به یکی از موضوعات کاربردی و مهم در حوزه زن و خانواده پرداخته می شود.

وی افزود: از ولایت امام علی تا ولایت امام خامنه ای، مهارت های زندگی در قرآن، سبک زندگی اسلامی، بانوان و فرهنگ ایرانی اسلامی، از موضوعات اعتکاف در چهار سال گذشته بوده است.

دبیر اجرایی اعتکاف بصیران علوی ادامه داد: در سال جاری، با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر انقلابی گری و استفاده بسیار ایشان از این کلید واژه در بیانات اخیر، موضوع و محوریت اعتکاف نیز بانوان انقلابی در نظر گرفته شده است تا بانوان طلبه و دانشجو، علاوه بر عبادت و راز و نیاز با خدا، راهکارهای تحقق جامعه انقلابی و نقش خود در این مهم را فرا گرفته و در زندگی خود به کار ببرند.

عباسی اظهار داشت: پنجمین اعتکاف بصیران علوی، 21 الی 23 ماه مبارک رمضان، همزمان با لیالی عظیم قدر در مسجد دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار و در این مراسم از سخنرانان برجسته حوزه علمیه و مداحان توانمند هم استانی استفاده می شود.

وی گفت: برگزاری ادعیه و مراسم ویژه شب های قدر، قرائت قرآن و نماز، نشست ها و حلقه های مباحثاتی، مشاوره، مسابقه و ... از جمله برنامه های این اعتکاف خواهد بود.

بر اساس این گزارش، خانه مردم نهاد نویسندگان حریم قلم، با همکاری بسیج دانشجویی و بسیج طلاب استان بوشهر، متولی برگزاری این مراسم معنوی هستند.

علاقه مندان جهت ثبت‌نام میتوانند با شماره 09173707750 تماس گرفته یا به دفتر بسیج طلاب، واقع در خیابان بیسیم(جانبازان)، کوچه لاله 23، ساختمان بسیج اقشار و متخصصین، طبقه اول، مراجعه فرمایند./منبری ها


 

تلگرام حرف تو
captcha