شناسه خبر: 11317   
تاریخ انتشار: 1395/03/22 15:32
”وبیان” به نقل از وبلاگ”نجوا کنگان“ نوشت:
کودکان با هوش خود را دریابید
کودکان با هوش خود را دریابید

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو 

 

” وبیان” به نقل از وبلاگ”نجوا کنگان“ :
 
 
 
 چگونه پی ببریم که کودکان  از آنچه که فکر می کنیم، باهوش ترند


جهان کودکان بسیار هیجان انگیز است به دلیل اقداماتی که انجام می دهند  زندگی پر رمز و راز   آنها   تفسیری دارد  که ما آنها را درک نمی کنیم. گاهی اوقات شما کودک خود را خاموش و آرام  می بینید، و البته در مواردی به طور ناگهانی در حالتی معکوس اورا کی یابید و   تبدیل به شرایطی طوفانی !

 امور شگفت انگیزی از این دست  ازآنها سر می زند که برایتان  تعجب برانگیز است،  برخی از این رفتارها  نشانه های مهمی درچگونگی راه آینده  بچه ها ست. اگر شما علاقه مند به کشف اطلاعاتی از کودک خود می باشید،  در این  نوشتار می توانید اطلاعاتی در توسعه کشف هوشمندی کودتان  بدست آورید..
 در باره بسیاری امور آگاهی دارند

کودکان قدرت دخیره ساری اطلاعاتی که می شنوند یا می خوانند دارند ؛و افتخار می کنند که آنهارا در مقابل بزرگسالان آنها را مطرح کنند واین موضوع وقتی بیشتر آشکار می شود که اگر آن کودک از نوع بچه هائی باشد که زیاد سوال می کند ومی خواهد پیرامون خود را بیشتر بشناسد.

 وقتی کوچک بودیم از چگونگی ورود مجری با  آن حجم به تلویزیون تعجب می کردیم!  ، و  سئوالات پیش پا افتاده مانند: آیا وقتی شبانگاه راه می رویم ماه  ما را تعقیب می کند"؟ خانه ی آفتاب کجاست؟ به ذهن مان خطور می کرد ، که بدنبال جواب هایش بودیم ، واکنون همه ی پرسش های ازاین دست   که دراذهان کودکان،مرور می شوددریافتن پاسخ هایش همه ی تلاش خود را بکار می گیرند.و هرگاه به پاسخی رسیدند   یقین آنان   به قدرت شان در رسیدن به پاسخ های بیشتر زیادتر می شود.

از این پس اگر  در رابطه با اهمیت تولید برق از  انرژی خورشیدی ، میزان توسعه ی اینترنت، آینده آموزش از راه دور ، بحران غذا درافریقا، وجدیدترین بازیهای ویدیوئی  وطرق آسان  عبور از سطوح  پیشرفته ی آن با شما به بحث نشستند،تعجب نکنید !

بانک اطلاعات بچه ها از طریق گوش ها ودو چشم تغذیه می شود  : این کودکان!کوچک شمردن سئوالاتشان وبی توجهی به بحث هایشان   دلسردشان نمی کند پس برهمین اساس اگر شماهم پاسخ ها را نمی دانید  با  آنها در پاسخ یابی  و سبب اهتمام شان  به یک قضیه  و اکتشاف جدید همکاری کنید. و از همینجاست که شما  علل بسیاری از این  مناقشات ومیزان هوشیاری آنها را درک کرده  ، و از منظر  عاطفی بشکلی قویتر به آنها نزدیک می شوید ، و رابطه ی مثبت شما درآینده وبویژه در دوران نوجوانی   تقویت می شود.  وفراموش نکنید که کتابی را در   موضوع مهمی که نظر آنها را به خود جلب کرده تهیه کنید (شما باید دریابید بیشتر ازهرکتابی ، دایره المعارف  ساده کودکان  می تواند کارگشا باشد). بگذارید شناخت پیدا کنند – واگراکنون این اتفاق بیفتد – وامور دلخواه را بشکلی متعارف بدانند؛ پس آن  مورد را در آینده وارونه قبول ف نمی کنند و چون عقبه ی قابل اعتمادی برایشان ساخته اید !

خودخواه دروغگو

کودکان به طور طبیعی می خواهید همه چیز در اختیار آنها باشد؛ هر چیزی که حرکت کند یا می درخشد کودک به دنبال دریافت  پاسخ آن است. به این دلیل،  گاهی اوقات  ممکن است کودک خودخواه  به نظر برسد، اما کودک   باهوش  در زمان اولیه  از راه  متنوع دیگری  پاسخ ها را درک  می کند . پس از آنکه ترکیبی از تمام چیزهایی که از آن  لذت میبرد را  باشما  و  با دوستان خود  به اشتراک میگذارد. در این سال های اولیه به درک کودک می توان معنا  داد ، آن موقع   بهترین  زمان انتخاب برای شادی بردن او  و ایجاد زمینه  کار  داوطلبانه  انفرادی و یا گروهی در همه چیز رابصورت درونی، برایش فراهم کرده اید.

 شما می توانیداز این رفتار خوب، برای بهره برداری در توسعه بسیاری از اصول در فرزند خود را در کمک به دیگران، و معنای  ایفای نقش بیشتر داخل یتیم خانه  و  بازدیدعمیق را از موسسات مشابه یا  شرکت در فعالیت های توسعه و یا امداد را  .   از سنین( پائین)کم سن وسالی و  داوطلب کار وآمادگی برای همکاری  را در درون  او  با معنای عملی  و محاسن گسترده آنرا برایش تاکید کنید..

تصاویر و معانی کلمات

 چشم کودک مانند گوش او به ذخیره سازی می پردازد، و همه نتیجه کار این دو عضو بدن، به ذهن او که در آن کارخانه خلاقیت است   فرستاده می شود.

تصاویررنگی   و همچنین به ویژه حیوانات خانگی، که اودوست دارد. توجه   کودک را  بطور چشمگیری جلب می کند، . هنگامی که یک کودک  کلمات و معانی آنها را به رسمیت شناخت مانند یک تصویر رنگی منقش بر یک بسته شیرینی مورد علاقه  یا هر جسم دیگری که در اطراف او، مانند گیاهان، حیوانات خانگی، و میوه های خوشمزه که وجود دارد شروع به ارتباط دادن آنها به چیزهای نزدیک به خود می کند .

 به کودک خود که در شناخت گزینه های بیشتر کمک کنید: به عنوان مثال، شما یک قسمت رنگی از تخیل یک کودک برای تحریک داستان های کودکان در طول قسمت های ناپیدای داستان را برایش ترسیم کنید؛ عکس ها به غنی سازی  و درآمد حاصل  از زبان و دانش  در همه  موضوعات می توانند باشند کتاب و دیگر دفترچه های سیاه و سفید طراحی شده برای کودکان ، برای ارتقای مهارت رنگ آمیزی   فرزند شما در سنین پایین  مورد نیاز است  که در تشخیص رنگ ها و از تفاوت آنها آگاه  می شوند. او بلافاصله پس از اتمام  نقاشی های رنگی  خود را در مقابل یک تصویر  رنگی مبینند، و  متوجه می شود یک حیوان یا یک جسم بی جان جدید  هم متعلق به   جهان  کوچک خود می داند.
  آنها چیزی را  فراموش نمی کنند

این ویژگی  مزیت ها و عیوب همزمان  مخصوص بخود را دارد . دربخش  منفی، آنها  در  توضیح اموری که خواسته اید  آنها را آماده کرده وقانع کرده اید در حالی  در تلاش برای متقاعد کردن آنها  و یا انجام دستورات   به آنها وعده هائی داده اید فراموش نمی کنند شما هم نباید آنرا فراموش کنید.او از این  دروس واستدلال به منظور مبارزه با اوامر شما و یا  به طور مستقیم برای انجام یک رفتار خوب  فراموش نخواهد کرد، و بزودی از دلایل برشمرده توسط شما علیه خودتان استفاده می کنند لیست  وفهرست قول های خود را قبل از این باید استاندارد کرده و با مهارتهای کودکانتان منصفانه برخورد کنید چون باید دریافته باشید که او باهوش تراز آن است که تا کنون فکر کرده اید...
شما می توانید. همه دستورات و دورس  مرورشده فرزند  هوشمند حود را برای  موفقیت وی استفاده  کنید  ا
 از طریق داستان شما بسیاری از اصول  اخلاقی را به او  به طور غیر مستقیم آموزش دهید،  برخورد صادقانه  شما اورا راستگو به بار می آورد. یک داستان  حتی تلخ  وموثر ممکن است بهتر از هزار مشاوره و نصیحت باشد.
تهیه وترجمه: نجوای کنگان

تلگرام حرف تو
captcha