شناسه خبر: 10707   
تاریخ انتشار: 1395/01/31 12:48
مراقب مرزهای زندگیتان باشید؛
خیانت،اتفاقی که بی دعوت وارد زندگی ها می شود
خیانت،اتفاقی که بی دعوت وارد زندگی ها می شود
زوجین وقتی وارد زندگی زناشویی خود می شوند باید مراقب برخی ارتباطات با دیگران باشند که در آینده این ارتباط برای آنها مشکل و دردسرساز نشود.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو به نقل از وب سایت کانون وبلاگ نویسان قم،

خانواده در جامعه ایرانی و اسلامی یکی از مهمترین نهادها می باشد که تشکیل و حفظ آن مستلزم رعایت یکسری اصول و آداب می باشد. وقتی زوجی با یکدیگر خانواده ای را تشکیل می دهند باید برای حفظ و پایداری آن از هیچ تلاش و فعالیتی دریغ نکنند.

یا این وجود زوجین باید در زندگی مشترک خود به یکدیگر عشق ورزیده و هیچ محبتی را از هم سلب نکنند اما در برخی از زندگی های مشترک مسائلی پیش می آید که سهوا زوجین را به سمت فعالیت هایی سوق می دهد که ناخواسته در سست کردن پایه های زندگی مشترک قدم بر می دارند.

بنابراین هر کدام از زوج ها با توجه به مسائلی به همسر خود خیانت می کنند که این اتفاق کاملا غیر عمد و ناخواسته می باشد اما به گونه ای آرام وارد این موضوع می شوند و زمانی خود را در آن گرداب می یابند که دیگر دیر شده است و در حال از دست دادن زندگی هستند که برای آن سال ها زحمت کشیده اند.

با این وجود آیا شما فکر میکنید تمام خیانتکاران با هدف خیانت به همسرشان وارد رابطه ای دیگر شده اند؟ نه ابدا خیانت معمولا از جایی شروع میشود که تصورش را هم نمی کنید از یک دردودل ساده با همکارتان، دوست دوران مدرسه ، همسر دوست صمیمی و یا مواردی از این قبیل.

در این نوع روابط ابتدا فکر می کنید چقدر خوب درک تان می کند ، بعد فکر می کنید به عنوان یک انسان با او نزدیکی فکری دارید ، به مرور دل تان می خواهد بیشتر با او صحبت کنید چون حرف های او روی شما تاثیر دیگری دارد و فقط وقتی با او صحبت می کنید برای تان همه چیز خوب است حتی گاهی هیچ گله و شکایتی از همسرتان ندارید ولی برای دردودل با او از همسرتان شکایت می سازید) همسرم زشته، اصلا نمی فهمه من چی می گم،من و درک نمی کنه و...) بعد آرام آرام دلتان می خواهد اورا بیشتر و طولانی تر ببینید و بعد کم کم ذهنتان درگیر مقایسه او با همسرتان می شوید و در بیشتر اوقات همسرتان در این مقایسه بازنده است و او می شود همسر رویاهای شما که به دنبال او بودید.

همین باعث می شود  روابط تان سرد و سرد تر شود، چون شما کسی را دارید که با او دردودل کنید دیگر حوصله همسرتان را نخواهید داشت و بر سر مسائل کوچک و پییش پا افتاده با او بحث و دعوا می کنید، از او ایراد های عجیب و غریب می گیرد و با توجه به این ایرادات با او به مسافرت و مهمانی نمی روید اما از طرفی با آن کسی که رابطه جدیدی برقرار کرده اید دوست دارید به مسافرت، مهمانی، پارک، رستوارن و... بروید و بیشتر زمان خود را در کنار او بگذرانید که همین امر موجب می شود که دیگر به آن راحتی که رابطه را آغاز کرده اید نتوانید از آن خارج شوید.

خیانت مثل جانوری خزنده و بی صدا،بی دعوت وارد زندگیتان میشود و همه آن را به خطر می اندازد پس مواظب زندگی خود باشید که دچار این اتفاق ناگوار نشوید چرا که خیلی از افراد این تصور را دارند که من با دیگران فرق دارم و در دام خیانت گرفتار نمی شوم و این افکار را از خود دور می کنم اما میلیون ها نقر با همین تصور اشتباه در همین دام گرفتار شده اند و زندگی خود را از دست داده اند با این وجود مراقب مرزهای زندگی خود با دیگران باشید و غرور بی جا را از خود دور کنید.

با توجه به این مسائل کارشناسان برخی از علت های خیانت مردان را جذاب نبودن همسر ،  از بین رفتن عشق و علاقه، اخلاق و رفتار غیرقابل تحمل همسر، سهل انگاری زنان، عدم تمایل خانم ها به برقراری روابط و بی خطر شمردن خیانت می دانند و در مقابل هم برخی از علت های خیانت زنان هم داشتن احساس تنهایی، فقدان رابطه ای گرم و صمیمانه با همسر، گذشته بی بند و بار زن، دوران مجردی محدود، عوامل فردی و اختلالات شخصیتی زنان، اختلالات شخصیتی و مشکلات اقتصادی می دانند.

درعین حال، راه حل هایی همچون تقویت مهارت ارتباط، آموختن مهارت حل مسئله ، صمیمیت ، قدرشناسی و برخی مسائل دیگر می تواند زوجین را از مشکلات احتمالی دور کند.

 

تلگرام حرف تو
captcha