شناسه خبر: 10643   
تاریخ انتشار: 1395/01/28 08:44
به گزارش کانون وبلاگ نویسان استان قم؛
روابطی که جز شکست و افسردگی نتیجه ای ندارد
روابطی که جز شکست و افسردگی نتیجه ای ندارد
دشمنان با استفاده از ماهواره و فضای مجازی در حال عادی سازی روابط بین دختر و پسر هستند، روابطی که در انتها به شکست و یا افسردگی ختم می شود.

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو به نقل از وب سایت کانون وبلاگ نویسان قم نوشت:

دشمنان اسلام گاهی در بین خودی‌ها هم نفوذ کرده تا با روش‌های مختلف گناه را عادی سازی کنند تا اگر فردی آن را مرتکب شد، کسی اعتراض ننماید که این در نوع خود از بین بردن امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

این در حالی است که رسول خدا (ص) در خصوص حجاب می فرمایند: دو گروه اهل جهنم هستند از جمله زنان بد حجابی ( که در ضمن اینکه پوشیده اند برهنه و عریانند ) آنان برای فتنه و فریب مردان خود را آرایش و زینت می کنند و مانند کوهان شتر سبکسر ، موهای خود را بیرون می گذارانند . این زنان نه داخل بهشت خواهند شد و نه بوی بهشت به مشامشان خواهد رسید.

اما در اینجا این سوال پیش می آید که روبط دختر و پسر باید چگونه باشد؟ آیا باید این رابطه در چارچوب خاصی باشد یا کاملا آزادانه باشد؟ بعضی از افراد فکر می کنندکه این رابطه باید کاملا آزادانه باشد و برخی در نظر دارند که اصلا نباید چنین رابطه ای وجود داشته باشد؛ به هر حال دین مبین اسلام  که برای همه شئون بشر برنامه جامع دارد برای روابط بین دو جنس بشر نیز حساسیت به خرج داده شده است و برای آن ضوابطی تعیین شده دارد.

با توجه به این مسئله حجت الاسلام رفیعی با انتقاد از عادی شدن روابط دخترها و پسرهای اقوام، گفت: متاسفانه در برخی از شهرها، دست دادن دختر و پسرهای فامیل و بدون حجاب بودن دختران در برابر پسران به امری عادی و معمولی تبدیل شده است.

وی یکی از مقصران این مسئله را صداوسیما اعلام کرد و ابراز داشت: متاسفانه ترویج برخی مسائل نامناسب در سریال ها و فیلم ها موجب عادی شدن روابط دختران و پسران خانواده ها شده است.

عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی(ص) همچنین به انتقاد از طولانی شدن روند برخی خانواده ها برای ازدواج جونان پرداخت و گفت: متاسفانه برخی نامزدها بدون خواندن هیچ خطبه عقدی، در زمان های طولانی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

این عادی سازی روابط نشئت گرفته از فرهنگ غرب می باشد که از طریق ماهواره و فضای مجازی به کشور وارد شده است و در حال سفت کردن جای پای خود در بین ایرانیان می باشد.

از همین رو برخی‌ها معتقدند که ارتباط آزاد بین دختر و پسر حساسیت‌ها را کمتر کرده و موجب پیشرفت جامعه ، فرد و شناخت بیشتر می شود یا معتقدند سختگیری در این ارتباط، منجر به کارهای غیر اخلاقی می شود و این پوشش‌های عجیب و غریب که ما از دختران و پسران می بینیم نتیجه آن سختگیری‌های اتفاق افتاده است.

و اما برخی دیگر هم خیلی خوشبین هستند و می گویند ارتباط دختر و پسر، کاملا پاک ، صادقانه و عاطفی است و حساسیت‌های ما کاملا غیرمنطقی است چرا که خود آنها در چارچوبی قانونی با یکدیگر برخورد می کنند.

با این وجود محمودیان کارشناس ارشد روانشناسی مشاوره از دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مسائل فوق می گوید: چه بسیار دخترانی که تنها به خاطر ابراز شخصیت و یا به پاس دلدادگی یک پسر و یا بواسطه وعده‌های ازدواج با یک پسر ارتباط برقرار کرده‌اند و به وی علاقمند شده‌اند و چه بسا لطافت و پاکدامنیشان در این ارتباط خدشه دار شده از آن پسر جدا شده و آن پسر نیز به راحتی وارد ارتباط دیگری شده است. این موجب آسیب خوردن جدی روحی دختران خواهد شد، البته پسران هم آسیب خواهند خورد ولی آسیب آنان کمتر از دختران است.

به هر حال این ارتباط بین دختر و پسر چه خوب باشد و چه بد باید به گونه ای کنترل شده و با قانونی خاص باشد که خانواده ها مطلع باشند البته برخی ارتباط ها بصورت پنهانی و بدون اطلاع خانواده ها می باشد که بصورت دوست دختر و دوست پسر می باشد که در این نوع روابط اکثرا به شکست و برخی اتفاقات و بیماری ها ختم می شود اما برخی از ارتباط ها در فضای کار، دانشگاه و... برای خوش گذرانی ، هوس و محبت نیست ولی باید اینگونه ارتباط ها دارای چارچوبی خاص باشد تا صدمه ای به طرفین نرسد.

برای رسیدن به این مرحله که برخی روابط ناپسند و زشت جلوه داده نشود و در اخر به تهی هم نرسد باید برخی از مسائل در جامعه اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آموزش ها داده شود.

تلگرام حرف تو
captcha